ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Εδώ γράφουμε οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τα μπονσάι
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

Καλή Χρονιά.

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4456
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 291 times
Been thanked: 228 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Hfestion »

Μπράβο παιδιά!!
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από dragonail »

nadim έγραψε:
07 Ιαν 2021, 17:13
Εξαιρετική η σκέψη. Ωστόσο το θέμα είναι κλειδωμένο. Συνεπώς που θα μπορούν να γίνουν αναρτήσεις για το συγκεκριμένο αντικείμενο;

 
Σωστή παρατήρηση. Το ανοίξαμε!

nadim
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: 07 Ιαν 2020, 13:50
Has thanked: 45 times
Been thanked: 59 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από nadim »

Εξαιρετική η σκέψη. Ωστόσο το θέμα είναι κλειδωμένο. Συνεπώς που θα μπορούν να γίνουν αναρτήσεις για το συγκεκριμένο αντικείμενο;
A bonsai is a microcosm containing within it, unchanged in everything but size, the mystery of the universe.
- Colin Lewis
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Sim62 »

Ανοίγουμε λοιπόν ένα νέο θέμα στις "Γενικές ενότητες Bonsai" με τίτλο "viewtopic.php?f=44&t=9764" που θα αφορά αποκλειστικά την βιβλιοθήκη.
Για συμμετοχή εθελοντών, για προτάσεις, για νέα θέματα που επιθυμείτε να διερευνηθούν ή να αναλυθούν περισσότερο και για οτιδήποτε άλλο.
Όσοι πιστοί προσέλθετε.
 
 
These users thanked the author Sim62 for the post:
Harris (07 Ιαν 2021, 12:40)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από dragonail »

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Το Α και το Γ είναι έτοιμο. Δοκιμάστε να μου πείτε.

Τώρα για το (Β). Η βιβλιοθήκη μας έχει κατά γενική ομολογία καλύψει τα βασικότερα θέματα που αφορούν τη φροντίδα των δέντρων μπονσάι, ενώ υπάρχουν και ενότητες / αφιερώματα στην ιστορία της τέχνης αυτής ή σε άλλα αντικείμενα που μπορεί να ενδιαφέρουν τα μέλη του φόρουμ. Όλα αυτά βασισμένα σε έρευνα και διεθνή βιβλιογραφία. Προφανώς και πάντα υπάρχει δυνατότητα προσθηκών και ο εμπλουτισμός του υλικού της Βιβλιοθήκης είναι κάτι που ενδιαφέρει τη διαχειριστική ομάδα. Η πρόταση για τη δημιουργία ομάδας εθελοντών είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Οι εθελοντές αυτοί θα πρέπει έχουν τη διάθεση και τον χρόνο να συγκεντρώσουν κατόπιν συνεννόησης με τους διαχειριστές υλικό, ώστε μετά από επεξεργασία και επιμέλεια εκ μέρους της υπευθύνων για τη Βιβλιοθήκη αυτό να αναρτηθεί. Όσοι ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε, μπορείτε να το δηλώσετε σε μήνυμα, ενώ μπορούμε να ανοίξουμε ένα νέο θέμα όπου να προτείνει όποιος επιθυμεί νέα αντικείμενα προς διερεύνηση και ανάρτηση στη Βιβλιοθήκη.
These users thanked the author dragonail for the post (total 2):
Hfestion (06 Ιαν 2021, 20:27) • nadim (06 Ιαν 2021, 21:56)
Rating: 14.29%
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6668
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Harris »

Νικολας72 έγραψε:
23 Οκτ 2020, 10:59
Έχω δύο τρεις ιδέες βελτίωσης, τις οποίες σκέφτηκα να βάλω σε ένα θέμα, γιατί αφορούν την βιβλιοθήκη...

Α/ Βιβλιοθήκη - Δυσλειτουργία:

Είχα καιρό να μπω στην βιβλιοθήκη μας, και το έκανα σήμερα με αφορμή τις γαζίες του Θάνου. Παρατήρησα ότι έχει αλλάξει το δημιουργικό που την πλαισιώνει, με θετικό πρόσημο (κατά την γνώμη μου) ως προς την αισθητική. Όμως, στην αρχική σελίδα, όταν ανοίγει ένα από τα υπομενού της κορυφής, πηγαίνουν πίσω από την φωτογραφία που βρίσκεται αμέσως παρακάτω στο gallery των θεμάτων, με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτό να λειτουργήσει ορθά. Ελπίζω να μην παρουσιάζεται μόνο σε μένα (... από Mac), αν θέλουν ας ανοίξουν κι άλλοι χρήστες την βιβλιοθήκη και να πάρουν θέση. Λογικά, πρέπει να είναι μία γρήγορη μικρο-επέμβαση...

Β/ Βιβλιοθήκη - Εμπλουτισμός:

Δεν ξέρω αν είναι δική μου μόνο αίσθηση, αλλά νομίζω ότι η βιβλιοθήκη μας εμπλουτίζεται με πολύ αραιούς ρυθμούς, Αυτό μπορεί να συμβαίνει για δύο λόγους: ή γιατί έχουν καλυφθεί με ανάλογα άρθρα τα περισσότερα γνωστικά θέματα ή γιατί δεν υπάρχει προκαθορισμένος τρόπος και συχνότητα και μεθοδολογία για αυτό το αντικείμενο. Επίσης, μπορεί να παίζει ρόλο το γεγονός ότι οι άνθρωποι που πρωτοασχολήθηκαν με την σύσταση και δημιουργία της βιβλιοθήκης μας, (στους οποίους χρωστάμε πολλά η αλήθεια είναι...) έχουν πλέον πολλές άλλες ασχολίες και λιγότερο χρόνο. Εάν ισχύουν οι παραπάνω υποθέσεις, τότε πιθανόν να αξίζει να σκεφτούμε τις παρακάτω προτάσεις:
  1. Σίγουρα οι ασχολίες του καθενός από μας είναι διαφορετικές. Άλλοι έχουν περισσότερο κι άλλοι λιγότερο χρόνο. Με αυτό κατά νου, θα μπορούσαν κάποια μέλη μας να δηλώνουν κατά περίπτωση εθελοντές, ως προς την συγκέντρωση υλικού για κάποιο θέμα με το οποίο έχουν ασχοληθεί προσωπικά (Πχ. ένα νέο είδος δέντρου), για το οποίο δεν υπήρχε σχετική θεματολογία στην βιβλιοθήκη μας. Εάν θέλουν μπορούν να μοιράζονται αυτό το υλικό με έναν τρόπο με την ομάδα διαχειριστών του forum, κι εκείνοι να καθορίζουν τα επόμενα βήματα.
  2. Στην ίδια λογική, θα μπορούσαν αν δηλώνουν μόνιμοι εθελοντές κάποιοι άνθρωποι που τους αρέσει, είναι η δουλειά τους, έχουν τον χρόνο και το ταλέντο να γράφουν άρθρα, να κάνουν έρευνα, να μεταφράζουν, να κάνουν editing, να κάνουν photoediting, ή οποιαδήποτε άλλη αναγκαία εργασία για να συγκροτηθεί ένα άρθρο. Άρα, μπορούν να υπάρχουν υπο-ομάδες εργασίας για συγκεκριμένα tasks.
  3. Οι διαχειριστές λοιπόν, θα μπορούσαν όταν υπάρχει ανάλογη ανάγκη, να απευθύνονται στις επιμέρους ομάδες για συγκεκριμένα projects. Π.χ. αναδύεται η ανάγκη για ένα νέο θέμα όπως οι γαζίες. Δεν έχουμε τέτοιο άρθρο στην βιβλιοθήκη μας. Ο Θάνος μπορεί να πει, κύριοι έχω υλικό αλλά δεν έχω χρόνο να το μαζέψω ή δεν έχω δυνατότητα να γράφω. Το στέλνει στους διαχειριστές αδιαμόρφωτο. Οι διαχειριστές μπορούν να απευθυνθούν στην ομάδα των εθελοντών: η ερευνητική ομάδα μπορεί να βρει δυο-τρία ωραία άρθρα από τον παγκόσμιο ιστό. Η ομάδα των φωτογράφων να διαχειριστεί το φωτογραφικό υλικό που έχει στην διάθεσή της για να διαμορφωθεί με τον κατάλληλο τρόπο ώστε να ανέβει. Η ομάδα των μεταφραστών να αναλάβει την μετάφραση ενός κειμένου από αγγλικό, γερμανικό, ισπανικό (...) site. Η συγγραφική ομάδα να αναλάβει την δημιουργία ενός άρθρου, βασισμένου σε όλα τα παραπάνω. Και τελικά οι διαχειριστές να κάνουν τις απαραίτητες διορθώσεις για να ανέβει τελικά ένα νέο άρθρο. Με μεγαλύτερη συμμετοχικότητα, με μικρά κομμάτια δουλειάς από περισσότερους, επιτυγχάνοντας μία δυναμική ανάπτυξη ως αποτέλεσμα της λίγης δουλειάς πολλών αντί για την πολύ δουλειά ενός ή δύο ανθρώπων.
  4. Τελικά, η ομάδα των διαχειριστών (ή μία ομάδα εθελοντών πάλι...) μπορεί να παραλαμβάνει την δουλειά που έχει προηγηθεί, να κάνει έναν τελικό έλεγχο ή να προβαίνει σε μερικές μικροδιορθώσεις και voila ένα νέο άρθρο ως αποτέλεσμα της δουλειάς πολλών ανθρώπων που έτσι κι αλλιώς τους αρέσει να ασχολούνται με τις επιμέρους εργασίες που απαιτήθηκε.
Γ' Βιβλιοθήκη - Πρόσβαση:

Δεν ξέρω εάν έτυχε σε άλλους, εγώ έχω μείνει έξω από την πρόσβαση της βιβλιοθήκης κάνα δύο φορές. Βέβαια ο Χάρης είχε κάθε φορά την καλοσύνη να κάνει ότι χρειαζόταν για να αποκατασταθεί το πρόβλημα, αλλά κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ασχοληθεί κανείς. Υπάρχει ο αυτοματοποιημένος τρόπος να έρχεται ένα mail με έναν προσωρινό κωδικό κλπ, ο οποίος για κάποιο λόγο παρατηρώ οτι δεν λειτουργεί σε μας. Σήμερα, πάλι διαπίστωσα οτι δεν με αφήνει να διαβάσω ολόκληρο ένα άρθρο, κι όταν πήγα να κάνω σύνδεση, δεν αναγνωριζόνταν οι κωδικοί που τους έχω βάλει αυτόματα να συμπληρώνονται. Κι όταν πατάω στην ενότητα "ξέχασες τον κωδικό" ανοίγει η επόμενη μάσκα για την συμπλήρωση του email αλλά δεν λειτουργεί το πεδίο διάκρισης ρομποτ με το captcha... Νομίζω οτι αυτό θα έπρεπε να διορθωθεί, συμφωνείτε?

 
Σιγα σιγα αλλα σταθερά. Το Α είναι έτοιμο.
 
These users thanked the author Harris for the post:
Sim62 (17 Δεκ 2020, 20:25)
Rating: 7.14%
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από dragonail »

Καλησπερα. Τις εχω διαβάσει και ειναι πολυ καλές! Απλα θελω να βρω λιγο χρονο να τα φτιαξω (κάποια απο αυτά).
Άβαταρ μέλους

Νικολας72
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 16 Σεπ 2015, 16:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Νικολας72 »

Έχω δύο τρεις ιδέες βελτίωσης, τις οποίες σκέφτηκα να βάλω σε ένα θέμα, γιατί αφορούν την βιβλιοθήκη...

Α/ Βιβλιοθήκη - Δυσλειτουργία:

Είχα καιρό να μπω στην βιβλιοθήκη μας, και το έκανα σήμερα με αφορμή τις γαζίες του Θάνου. Παρατήρησα ότι έχει αλλάξει το δημιουργικό που την πλαισιώνει, με θετικό πρόσημο (κατά την γνώμη μου) ως προς την αισθητική. Όμως, στην αρχική σελίδα, όταν ανοίγει ένα από τα υπομενού της κορυφής, πηγαίνουν πίσω από την φωτογραφία που βρίσκεται αμέσως παρακάτω στο gallery των θεμάτων, με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτό να λειτουργήσει ορθά. Ελπίζω να μην παρουσιάζεται μόνο σε μένα (... από Mac), αν θέλουν ας ανοίξουν κι άλλοι χρήστες την βιβλιοθήκη και να πάρουν θέση. Λογικά, πρέπει να είναι μία γρήγορη μικρο-επέμβαση...

Β/ Βιβλιοθήκη - Εμπλουτισμός:

Δεν ξέρω αν είναι δική μου μόνο αίσθηση, αλλά νομίζω ότι η βιβλιοθήκη μας εμπλουτίζεται με πολύ αραιούς ρυθμούς, Αυτό μπορεί να συμβαίνει για δύο λόγους: ή γιατί έχουν καλυφθεί με ανάλογα άρθρα τα περισσότερα γνωστικά θέματα ή γιατί δεν υπάρχει προκαθορισμένος τρόπος και συχνότητα και μεθοδολογία για αυτό το αντικείμενο. Επίσης, μπορεί να παίζει ρόλο το γεγονός ότι οι άνθρωποι που πρωτοασχολήθηκαν με την σύσταση και δημιουργία της βιβλιοθήκης μας, (στους οποίους χρωστάμε πολλά η αλήθεια είναι...) έχουν πλέον πολλές άλλες ασχολίες και λιγότερο χρόνο. Εάν ισχύουν οι παραπάνω υποθέσεις, τότε πιθανόν να αξίζει να σκεφτούμε τις παρακάτω προτάσεις:
  1. Σίγουρα οι ασχολίες του καθενός από μας είναι διαφορετικές. Άλλοι έχουν περισσότερο κι άλλοι λιγότερο χρόνο. Με αυτό κατά νου, θα μπορούσαν κάποια μέλη μας να δηλώνουν κατά περίπτωση εθελοντές, ως προς την συγκέντρωση υλικού για κάποιο θέμα με το οποίο έχουν ασχοληθεί προσωπικά (Πχ. ένα νέο είδος δέντρου), για το οποίο δεν υπήρχε σχετική θεματολογία στην βιβλιοθήκη μας. Εάν θέλουν μπορούν να μοιράζονται αυτό το υλικό με έναν τρόπο με την ομάδα διαχειριστών του forum, κι εκείνοι να καθορίζουν τα επόμενα βήματα.
  2. Στην ίδια λογική, θα μπορούσαν αν δηλώνουν μόνιμοι εθελοντές κάποιοι άνθρωποι που τους αρέσει, είναι η δουλειά τους, έχουν τον χρόνο και το ταλέντο να γράφουν άρθρα, να κάνουν έρευνα, να μεταφράζουν, να κάνουν editing, να κάνουν photoediting, ή οποιαδήποτε άλλη αναγκαία εργασία για να συγκροτηθεί ένα άρθρο. Άρα, μπορούν να υπάρχουν υπο-ομάδες εργασίας για συγκεκριμένα tasks.
  3. Οι διαχειριστές λοιπόν, θα μπορούσαν όταν υπάρχει ανάλογη ανάγκη, να απευθύνονται στις επιμέρους ομάδες για συγκεκριμένα projects. Π.χ. αναδύεται η ανάγκη για ένα νέο θέμα όπως οι γαζίες. Δεν έχουμε τέτοιο άρθρο στην βιβλιοθήκη μας. Ο Θάνος μπορεί να πει, κύριοι έχω υλικό αλλά δεν έχω χρόνο να το μαζέψω ή δεν έχω δυνατότητα να γράφω. Το στέλνει στους διαχειριστές αδιαμόρφωτο. Οι διαχειριστές μπορούν να απευθυνθούν στην ομάδα των εθελοντών: η ερευνητική ομάδα μπορεί να βρει δυο-τρία ωραία άρθρα από τον παγκόσμιο ιστό. Η ομάδα των φωτογράφων να διαχειριστεί το φωτογραφικό υλικό που έχει στην διάθεσή της για να διαμορφωθεί με τον κατάλληλο τρόπο ώστε να ανέβει. Η ομάδα των μεταφραστών να αναλάβει την μετάφραση ενός κειμένου από αγγλικό, γερμανικό, ισπανικό (...) site. Η συγγραφική ομάδα να αναλάβει την δημιουργία ενός άρθρου, βασισμένου σε όλα τα παραπάνω. Και τελικά οι διαχειριστές να κάνουν τις απαραίτητες διορθώσεις για να ανέβει τελικά ένα νέο άρθρο. Με μεγαλύτερη συμμετοχικότητα, με μικρά κομμάτια δουλειάς από περισσότερους, επιτυγχάνοντας μία δυναμική ανάπτυξη ως αποτέλεσμα της λίγης δουλειάς πολλών αντί για την πολύ δουλειά ενός ή δύο ανθρώπων.
  4. Τελικά, η ομάδα των διαχειριστών (ή μία ομάδα εθελοντών πάλι...) μπορεί να παραλαμβάνει την δουλειά που έχει προηγηθεί, να κάνει έναν τελικό έλεγχο ή να προβαίνει σε μερικές μικροδιορθώσεις και voila ένα νέο άρθρο ως αποτέλεσμα της δουλειάς πολλών ανθρώπων που έτσι κι αλλιώς τους αρέσει να ασχολούνται με τις επιμέρους εργασίες που απαιτήθηκε.
Γ' Βιβλιοθήκη - Πρόσβαση:

Δεν ξέρω εάν έτυχε σε άλλους, εγώ έχω μείνει έξω από την πρόσβαση της βιβλιοθήκης κάνα δύο φορές. Βέβαια ο Χάρης είχε κάθε φορά την καλοσύνη να κάνει ότι χρειαζόταν για να αποκατασταθεί το πρόβλημα, αλλά κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ασχοληθεί κανείς. Υπάρχει ο αυτοματοποιημένος τρόπος να έρχεται ένα mail με έναν προσωρινό κωδικό κλπ, ο οποίος για κάποιο λόγο παρατηρώ οτι δεν λειτουργεί σε μας. Σήμερα, πάλι διαπίστωσα οτι δεν με αφήνει να διαβάσω ολόκληρο ένα άρθρο, κι όταν πήγα να κάνω σύνδεση, δεν αναγνωριζόνταν οι κωδικοί που τους έχω βάλει αυτόματα να συμπληρώνονται. Κι όταν πατάω στην ενότητα "ξέχασες τον κωδικό" ανοίγει η επόμενη μάσκα για την συμπλήρωση του email αλλά δεν λειτουργεί το πεδίο διάκρισης ρομποτ με το captcha... Νομίζω οτι αυτό θα έπρεπε να διορθωθεί, συμφωνείτε?
These users thanked the author Νικολας72 for the post:
vaskospro (23 Οκτ 2020, 16:13)
Rating: 7.14%
If you can DREAM it,
you can DO it..!
Άβαταρ μέλους

filitsa
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 08:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από filitsa »

Με το δικό μου κινητό λειτουργεί σωστά.
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από RiaDr »

Έχω ένα προβληματάκι όταν μπαίνω από το κινητό στο φόρουμ: κάτω δεξιά όπου βρίσκεται το βελάκι για να πας στην αρχή του κάθε ποστ βρίσκεται και ο μεγεθυντικος φακός. Για την ακρίβεια, εμφανίζονται το ένα πάνω στο άλλο, οπότε αχρηστεύεται το βελάκι.

Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτό;
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."

zachariaspav
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 21:10
Has thanked: 51 times
Been thanked: 13 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από zachariaspav »

  :clap:
  :clap:
 Μπράβο παλικάρια σας ευχαριστούμαι για τον κόπο και τον χρόνο...έτσι είναι όντος καλύτερη η πρώτη σελίδα μας
 
Άβαταρ μέλους

filitsa
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 08:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από filitsa »

Τέλειο
Άβαταρ μέλους

panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από panixoras »

ναι πολυ καλυτερα ...ευχαριστουμε

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4456
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 291 times
Been thanked: 228 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Hfestion »

Σούπερ!

alxalex
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 15:27
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από alxalex »

και εγω να προσθεσω οτι ειναι ιδιαιτερα πετυχημενη η αλλαγη που εγινε...πολυ ωραια ιδεα και πολλα ευγε για την υλοποιηση της...ειναι παρα πολυ χρησιμο που εμφανιζονται πλεον ετσι τα θεματα
Άβαταρ μέλους

sinaf
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 02 Μάιος 2015, 00:53
Has thanked: 19 times
Been thanked: 45 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από sinaf »

Πολύ πρακτικό. Ευχαριστούμε!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6668
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Harris »

Τελικα ετσι οπως εγινε μας αρεσει; ή οχι; (τα 10 εγιναν 20)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

filitsa
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: 06 Απρ 2012, 08:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από filitsa »

Καλύτερα τωρα
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από dragonail »

Να εμφανιζονται τα πρωτα 20 αδιαβαστα του καθε χρηστη (ανεξαρτητα τι εχει διαβάσει καποιος αλλος χρήστης) και με ενα κουμπι να σε πηγαινει στα αλλα 20 που δεν εχεις διαβάσει;
These users thanked the author dragonail for the post (total 2):
thanos75 (04 Μαρ 2020, 15:14) • panixoras (07 Μαρ 2020, 09:21)
Rating: 14.29%
Απάντηση