59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Εδώ γράφουμε οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τα μπονσάι
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από karesansui »

Ειλικρινά Kapouland δεν κατάλαβα το ...παράπονό σου!
Η "Ανθοκομική Έκθεση Κηφησιάς" που ΔΕΝ διαφημίζεται σε αυτό το forum απλώς κοινοποιείται!
Δεν είναι δα η "ιερή αγελάδα" που δεν επιτρέπεται να εκφέρει κάποιος την γνώμη του ή το παράπονό του αν θές για αυτό που ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να είναι και τελικά κατάντησε ΝΑ ΕΙΝΑΙ εν έτει 2013!
Όσο για την Φύση, όπως έγραψε και η Ρία, με 3€ επιπλέον την ευχαριστιέσαι και στο Κεφαλλάρι (αν θέλει κάποιος σώνει και καλά Κηφησιά για έξοδο)!
Αυτό και μας έλειπε τώρα, κάθε " τωρινή "καρικατούρα" του καλύτερου σχετικώς παρελθόντος της έκθεσης αυτής να μην την κρίνουμε!
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Harris »

Δεν διαφημίζουμε κανεναν και καμια εκθεση, απλα ενημερώνουμε για την ύπαρξή τους και ειναι καθηκον αυτων που πηγαν στην εκθεση να γραψουν τα 'κακώς κείμενα' οπως ειναι η ποιοτητα. Τωρα εαν εσυ δεν βλεπεις καμια κοροιδια οταν λεμε οτι αγορασαμε δεντρα με 7 ευρω και το τρελλαναμε στο συρματωμα και στο κλάδεμα και καποιος τα βαζει σε ενα γλαστρακι ουτε καν ποτ και τα πουλαει 120ευρω τι να πούμε; Κανει κακο στους νεους που θελουν να μαθουν και να γνωρισουν τι ειναι το μπονσαι και να φυγει απο το μυαλο τους οτι το μπονσαι ειναι κατι εξωτικο και ακριβο! Με αυτο τον τροπο 'διωχνει' τους νεους απο τα μπονσαι και να προσπαθησουν να μαθουν κατι τοσο ομορφο!
Κανεις δεν μιλησε για τον συγκεκριμενο κυριο ο geogeo το ξεκινησε άθελά του (ετσι θελω να πιστευω) με αυτη την έμμεση διαφήμιση.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

kapouland
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 26 Απρ 2011, 13:58
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από kapouland »

Ρε παιδιά γιατί πήρε τέτοια τροπή το θέμα;

Μία ανθοκομική έκθεση είναι, μία έκθεση που εκτός από το να πουλάνε άνθη και φυτά οι παραγωγοί, τα ΕΚΘΕΤΟΥΝ! Μπορεί να πάει ο καθένας να νιώσει ότι είναι λίγο μέσα στη φύση... Ποιο το κακό; Αν θέλει να ψωνίσει ο καθένας κάτι θα το κρίνει ο ίδιος την παρούσα στιγμή, βέβαια είναι ωραίο και εποικοδομητικό κιόλας να συζητάμε και να κρίνουμε τις τιμές και την κατάσταση των φυτών να προσέχουν εκείνοι που θα πάνε (γι'αυτό λειτουργεί και το φόρουμ άλλωστε), αλλά τέτοιο μένος;;; Γιατί;

Γιατί να αποτρέπουμε το κόσμο να πάει σε μία τέτοια έκθεση όταν μάλιστα την "διαφημίζουμε" από το φόρουμ τούτο, χρόνια τώρα;
Γιατί να επιδιώκεται η δυσφήμιση της έκθεσης αλλά συγχρόνως να κατακρίνεται η διαφήμιση;;;

Δε θέλω να παρεξηγηθώ! Δε διαφημίζω κανέναν, δε δυσφημώ κανέναν!!! Κι ούτε να κρίνω θέλω αλλά βλέπω να δυσφημείται η ΕΚΘΕΣΗ χωρίς λόγο. Δεν είναι μαγαζάκι κανενός. Ξέρουμε ότι κάποιοι πουλάνε πολύ ακριβά τα μπονσάι και το έχουμε ξανασυζητήσει, το βλέπουν σαν επάγγελμα και μπορούν να πουλούν όσο θέλουν (ούτε και εμένα μου άρεσαν οι τιμές των μπονσάι...), αλλά πολλοί από εμάς θέλουμε πρώτη ύλη, λίγοι γνώστες θα ήθελαν να αγοράσουν "έτοιμο" μπονσάι.
Μπορεί να μην υπήρχε ποικιλία σε πρώτη ύλη και η κατάσταση των φυτών να μην ήταν η καλύτερη. Αλλά προσωπικά εγώ ποτέ δεν πήγα στην έκθεση, για να αγοράσω (άλλο αν τύχαινε...) να είναι καλά τα φυτώρια! Πήγα για να δω λίγο πράσινο, να συναντηθώ με ανθρώπους, να πιω έναν καφέ χαλαρά μετά την δουλειά μου, και να πάρω ένα ποτιστηράκι που είδα...[img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/3.gif[/img] !

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ!!!
Σαν kapouland δεν εκπροσωπώ κανέναν, δεν έχω να κερδίσω κάτι από κανέναν και όλα τα παραπάνω, ήταν απλά ένα παράπονο, γιατί στην ανθοκομική έκθεση της Κηφισιάς το 2010 γνώρισα τα μπονσάι...!
...Ανδρέας [HR]

PanosBonsai
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: 29 Ιουν 2010, 11:13
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από PanosBonsai »

Παιδιά τον συγκεκριμένο κύριο τον ξέρω εδω και 10 χρόνια τουλάχιστον! Μερικοί άνθρωποι απλά δεν αλλάζουν!
Για τα 'μπονσάϊ' των συγκεκριμένων απλά "χωρίς λόγια" όσοι έχουν μια μικρή ιδέα το τι είναι μπονσάϊ απλά δεν ασχόλούνται! (Νομίζω οτι για ακόμα μια χρονιά πολύ αξία δώσατε!)

Ουκ ένι ιατρικήν είδέναι, όστις μη οίδεν ό τι εστίν άνθρωπος.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Harris »

Steliosgr έγραψε:Αχχχ... τουλαχιστον εσεις εχετε και καποιον να κραξετε... :ΡΡΡ στην πανεμορφη εκθεση που εχετε εκει....
ασχετα με τις τιμες κλπ....

εδω εμεις.... χεσε ψηλα και αγναντευε..... κριμα :)
Εαν ειναι τετοιες εκθεσεις ΑΣΤΟ καλυτερα! :P Παω σε 2 - 3 φυτωρια και κανω το shopping therapy και δεν φευγω με απογοήτευση!
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Steliosgr
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 31 Αύγ 2012, 08:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Steliosgr »

Αχχχ... τουλαχιστον εσεις εχετε και καποιον να κραξετε... :ΡΡΡ στην πανεμορφη εκθεση που εχετε εκει....
ασχετα με τις τιμες κλπ....

εδω εμεις.... χεσε ψηλα και αγναντευε..... κριμα :)
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Harris »

Ολα μαζικης παραγωγης ηταν εκτος απο εκεινους του juniperus που αγοραραζαμε 7ευρω απο το φυτωριο! Και ναι theoni τους πουλούσαν στα 120ευρώ χωρίς καμία επεξεργασία και στο χώμα της γλάστρας! (η γλάστρα ναι theoni ηταν σε μεγεθος που δεν εχει καμια σχεση με bonsai!) Πολυ απλα γιατι δεν ηταν μπονσαι απλα μπηκαν στο μεγεθος της γλάστρας.
Το ασχημο με όλα αυτα ειανι οτι ο απλος κοσμος νομιζει οτι αυτα ειναι τα μπονσαι και οτι οι τιμες ειναι αυτες για ενα μπονσαι (που ουσιαστικα δεν ειναι και μπονσαι).



Υ.Γ Οι έμμεσες διαφημίσεις απαγορεύονται και παρακαλώ να το σεβαστείτε!
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από marios »

geogeo έγραψε:Εγώ πήγα μία βόλτα χθες στην ανθοκομική και πέρασα πολύ ωραία!

Πολλά φυτά και μεγάλη ποικιλία από bonsai, πολλά έτοιμα και φυτεμένα στο σωστό χώμα bonsai , λίγα ήταν μαζικής παραγωγής και πολλά yamadoriα και ελιές. Όπως και γλάστρες σε διάφορα σχήματα και χρώματα.

Από τιμές, ήταν όπως και κάθε χρόνο, ανάλογες κατ εμένα με την ποιότητα των Bonsai.

Επίσης έχει και πολύ ωραία λουλούδια και πολλά σαρκοφάγα. Πέρυσι είχα πάρει ένα σαρκοφάγο το οποίο ακόμα τρώει ό,τι μύγα και σφήγκα περάσει από την βεράντα μου.[img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/4.gif[/img]

Πήγα χθες το απόγευμα, συνάντησα μια ευχάριστη παρέα. Παρακολούθησα και ένα σεμινάριο για bonsai (το οποίο ήταν δωρεάν φυσικά). Στο οποίο ο Μ.Π έφτιαξε ένα τεράστιο landscape bonsai δηλαδή ένα τοπίο με κόκκινους βράχους στο οποίο φύτεψε μέσα μια μεγάλη φλαμουριά και ένα άλλο φυτό πολύ ωραίο, αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Και ο Α.Ζ έφτιαξε ένα ωραίο cascade bonsai το οποίο το έφτιαξε ενώνοντας δύο αζαλέες (στον κορμό τους).

Εγώ πέρασα πολύ ωραία και προτείνω στον καθ’ ένα να πάει μία βόλτα, μέσα στην φύση και τα λουλούδια.
Έλα Geogeo ποσα σου έδωσαν για να γράψεις αυτά; Πες την αλήθεια μια
Παρέα είμαστε!!!

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4491
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 323 times
Been thanked: 242 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Hfestion »

Ευτυχώς που δεν έχασα τον χρόνο μου να παω φέτος.

Theoni
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 18:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Theoni »

Αν μιλάς RiaDr για κάτι junipers ήταν σε κάτι ``άθλια`` για μένα ποτ και στοίχιζαν 120ευρώ! Δεν είχαν ίχνος δουλευτεί απλά είχαν βγεί απο την πλαστική γλάστρα και είχαν μπει σε εκείνα τα άθλια λευκά γλαστράκια!
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από RiaDr »

geogeo έγραψε:Εγώ πήγα μία βόλτα χθες στην ανθοκομική και πέρασα πολύ ωραία!

Πολλά φυτά και μεγάλη ποικιλία από bonsai, πολλά έτοιμα και φυτεμένα στο σωστό χώμα bonsai , λίγα ήταν μαζικής παραγωγής και πολλά yamadoriα και ελιές. Όπως και γλάστρες σε διάφορα σχήματα και χρώματα.

Από τιμές, ήταν όπως και κάθε χρόνο, ανάλογες κατ εμένα με την ποιότητα των Bonsai.

Επίσης έχει και πολύ ωραία λουλούδια και πολλά σαρκοφάγα. Πέρυσι είχα πάρει ένα σαρκοφάγο το οποίο ακόμα τρώει ό,τι μύγα και σφήγκα περάσει από την βεράντα μου.[img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/4.gif[/img]

Πήγα χθες το απόγευμα, συνάντησα μια ευχάριστη παρέα. Παρακολούθησα και ένα σεμινάριο για bonsai (το οποίο ήταν δωρεάν φυσικά). Στο οποίο ο Μ.Π έφτιαξε ένα τεράστιο landscape bonsai δηλαδή ένα τοπίο με κόκκινους βράχους στο οποίο φύτεψε μέσα μια μεγάλη φλαμουριά και ένα άλλο φυτό πολύ ωραίο, αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Και ο Α.Ζ έφτιαξε ένα ωραίο cascade bonsai το οποίο το έφτιαξε ενώνοντας δύο αζαλέες (στον κορμό τους).

Εγώ πέρασα πολύ ωραία και προτείνω στον καθ’ ένα να πάει μία βόλτα, μέσα στην φύση και τα λουλούδια.
Προφανώς ο καθένας έχει τη γνώμη του κ δε σκόπευα να μπω κάν σ αυτη την κουβέντα, αλλα ΚΛΑΔΑΚΙ συκιας σε ποτ 35€ δεν το λες κ λογική τιμή. Τα procubens που παίρναμε απ το καπανδριτι (τιμή λιανικής) 5€ επειδή μπήκαν σ ένα ποτ ξαφνικά αξίζουν 40€ κ πάνω; Δε λέω, τα πιο παλιά κ δουλεμενα δέντρα ο καθένας τα αποτιμα όσο θέλει, όχι όμως το ποτ αυτόματα ν ανεβάζει την τιμη 1000% πάνω ασχέτως αν αξιζει το δέντρο ή όχι!
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."

Theoni
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 18:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Theoni »

Σήμερα πήγα και εγώ με παρέα και απλά κατάλαβα οτι μερικοί απλά νομίζουν οτι μιλούν σε ηλίθιους και άσχετους με τα μπονσάι... Πραγματικά με το ζόρι συγκρατήθηκα...

Δεν ξέρω geogeo τι είδες αλλά μάλλον οι τιμές στον παραπάνω κύριο ήταν πραγματικά κοροιδία!
Άβαταρ μέλους

geogeo
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 27 Μαρ 2011, 15:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από geogeo »

Εγώ πήγα μία βόλτα χθες στην ανθοκομική και πέρασα πολύ ωραία!

Πολλά φυτά και μεγάλη ποικιλία από bonsai, πολλά έτοιμα και φυτεμένα στο σωστό χώμα bonsai , λίγα ήταν μαζικής παραγωγής και πολλά yamadoriα και ελιές. Όπως και γλάστρες σε διάφορα σχήματα και χρώματα.

Από τιμές, ήταν όπως και κάθε χρόνο, ανάλογες κατ εμένα με την ποιότητα των Bonsai.

Επίσης έχει και πολύ ωραία λουλούδια και πολλά σαρκοφάγα. Πέρυσι είχα πάρει ένα σαρκοφάγο το οποίο ακόμα τρώει ό,τι μύγα και σφήγκα περάσει από την βεράντα μου.[img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/4.gif[/img]

Πήγα χθες το απόγευμα, συνάντησα μια ευχάριστη παρέα. Παρακολούθησα και ένα σεμινάριο για bonsai (το οποίο ήταν δωρεάν φυσικά). Στο οποίο ο Μ.Π έφτιαξε ένα τεράστιο landscape bonsai δηλαδή ένα τοπίο με κόκκινους βράχους στο οποίο φύτεψε μέσα μια μεγάλη φλαμουριά και ένα άλλο φυτό πολύ ωραίο, αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Και ο Α.Ζ έφτιαξε ένα ωραίο cascade bonsai το οποίο το έφτιαξε ενώνοντας δύο αζαλέες (στον κορμό τους).

Εγώ πέρασα πολύ ωραία και προτείνω στον καθ’ ένα να πάει μία βόλτα, μέσα στην φύση και τα λουλούδια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Harris την 12 Μάιος 2013, 10:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

GEO_TH bonsai pots
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από karesansui »

" Μάπα το καρπούζι" λοιπόν!!!
(Καλύτερα έτσι για να απενοχοποιηθούμε όσοι δεν πήγαμε μέχρι τώρα και μάλλον δεν θα πάμε καθόλου[img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... oIM/65.gif[/img])

Το bonsaiforum συνεχίζει να προωθεί και να προάγει την πραγματική τέχνη του μπονσάι να καλλιεργεί και να εκλεπτύνει το γούστο των μελών ούτως ώστε να μπορούν να κατανοήσουν και να προσεγγίσουν την ομορφιά ενός πραγματικού μπονσάι!
Οι συγκεντρώσεις στα φυτώρια που έχει καθιερώσει, δίνουν την δυνατότητα για την ορθή επιλογή του κατάλληλου υλικού, το οποίο θα μετατραπεί με τον καιρό σε ένα αξιοζήλευτο και μοναδικό δημιούργημα (που αξίζει πολλά και πραγματικά ευρώ αν το δούμε και απο την εμπορική του πλευρά)!

ΥΓ να συμπαθάτε το παρορμητικό μου δημοσίευμα αλλά έφτασε πλέον ο καιρός να ευλογήσουμε και τα γένια μας!![img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/3.gif[/img]
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από RiaDr »

[justify]Θα συμφωνήσω με τον Χάρη, αν και με βόλεψε η κατάσταση γιατί έχουμε πολλά δέντρα πια και δεν τα προλαβαίνουμε! Ποικιλία μεγάλη σε λουλουδιαστές γλάστρες και μυρωδικά, αλλά για κάποιο λόγο ΟΛΑ έδειχναν απότιστα! Υποψιάζομαι ότι κάνει οικονομία στο νερό ο Δήμος Κηφισιάς φέτος.[/justify][justify]Συμπέρασμα: αν θέλετε οπωσδήποτε να πάτε προς Κηφισιά, δώστε άλλα 3 ευρώ και πιείτε καλύτερα έναν καφέ στο Κεφαλλάρι.[/justify]
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Harris »

Μολις γυρισαμε απο την εκθεση... Το μονο που εχω να πω ειναι μια ΜΕΓΑΛΗ απογοήτευση! Δεν ειναι οτι δεν εχουν δέντρα (γι'αυτο που θελουμε εμεις) αλλα και αυτα που εχουν ειναι απότιστα και παραμελημένα! Εαν θελετε να αγοράσετε κανενα καντηλάκι ή κανενα παιδικο βιβλιο...
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από dragonail »

kapouland έγραψε:Τελικά η προγραμματισμένη παρουσίαση πότε θα γίνει;

Η συντονιστική ομάδα του bonsaiforum.gr αποφάσισε τελικά να μη συμμετάσχει σε παρουσιάσεις σχετικές με τα μπονσάι κατά τη διάρκεια της Ανθοκομικής Έκθεσης Κηφισιάς, δεδομένου ότι αυτή διοργανώνεται από εμπόρους. Με αυτό τον τρόπο το bonsaiforum.gr διατηρεί την αυτονομία του σε σχέση με οικονομικά και άλλα συμφέροντα τρίτων.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από Harris »

PanosBonsai έγραψε:
RiaDr έγραψε:
Paulos έγραψε:Δεν έχω πάει ακόμα το σκέφτομαι όμως... Τι παραπάνω θα έχει από ένα μεγάλο φυτώριο;
Το γεγονός ότι πολλά φυτώρια έχουν στείλει τα "καλύτερά" τους κομμάτια.. [img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/3.gif[/img]
Αν κρίνω απο πέρυσι είχαν και καλές τιμές!

Ναι καλες ηταν δεν λεω.... Ειχα αγορασει μια τουμπανο Αζαλεα στα 20 ευρω! ;)
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

kapouland
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 26 Απρ 2011, 13:58
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από kapouland »

Τελικά η προγραμματισμένη παρουσίαση πότε θα γίνει;
...Ανδρέας [HR]

PanosBonsai
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: 29 Ιουν 2010, 11:13
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: 59η Ανθοκομική Έκθεση Κηφισιάς 2013

Δημοσίευση από PanosBonsai »

RiaDr έγραψε:
Paulos έγραψε:Δεν έχω πάει ακόμα το σκέφτομαι όμως... Τι παραπάνω θα έχει από ένα μεγάλο φυτώριο;
Το γεγονός ότι πολλά φυτώρια έχουν στείλει τα "καλύτερά" τους κομμάτια.. [img]http://www.bonsaiforum.gr/richedit/smil ... ooIM/3.gif[/img]

Αν κρίνω απο πέρυσι είχαν και καλές τιμές!
Κλειδωμένο