Μπονσαι Αγορα (λιντλ lidl carmona bonsai)

Ανταλλαγές, πωλήσεις, δωρεές
Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin
Κατάσταση: Χωρίς σύνδεση

Μπονσαι Αγορα (λιντλ lidl carmona bonsai)

Δημοσίευση #1 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

Καλησπερα σε ολους!Ειχα καιρο να γραψω αλλα σας παρακολουθω συστηματικα!Ετυχε να διαβασω ενα φυλλαδιο απο τα lidl και απο αυριο Δευτερα 8/9 θα εχει Μπονσαι!Καρμονες! [carmona microphylla] Οποτε..ριξτε μια ματια ! Καλο Μηνα! Εικόνα Εικόνα
[HIGHLIGHT=#ffff00]Κωστας ...!!![/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00] [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00] [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00][/HIGHLIGHT]

Άβαταρ μέλους

marios
Imperial
Imperial
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση #2 από marios » πριν από 3 χρόνια

saxonis789 έγραψε:Καλησπερα σε ολους!Ειχα καιρο να γραψω αλλα σας παρακολουθω συστηματικα!Ετυχε να διαβασω ενα φυλλαδιο απο τα lidl και απο αυριο Δευτερα 8/9 θα εχει Μπονσαι!Καρμονες! [carmona microphylla] Οποτε..ριξτε μια ματια ! Καλο Μηνα! [ Εικόνα ] [ Εικόνα ]

Καλημέρα, είσαι έτοιμος για αγορές; Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin

Δημοσίευση #3 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

Εννοειται..!!!Γυρισα 2 LIdl και τελικα βρηκα κατι πολυ ομορφο που δεν το περιμενα σε πολυ λιγο φωτογραφιες! Εικόνα

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 08 Σεπ 2014, 15:07 --

Δυναμικη Επανενωση Λοιπον..!!! Εικόνα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
[HIGHLIGHT=#ffff00]Κωστας ...!!![/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00] [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00] [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#ffff00][/HIGHLIGHT]

Άβαταρ μέλους

Καραγιωργος Α
Imperial
Imperial

Δημοσίευση #4 από Καραγιωργος Α » πριν από 3 χρόνια

ΕικόναΩραίο ειναι ? Θελει μεταφυτευση άμεσα !!!Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin

Δημοσίευση #5 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

Ειναι ομορφο με καλο σχηματισμενο κορμο !Εννοειται οτι θα του αλλαξω ποτ για ειναι σκετη τυρφη! Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Hfestion
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Δημοσίευση #6 από Hfestion » πριν από 3 χρόνια

Καλορίζικη! Αγόρασα κι εγώ μια σήμερα. Η δική μου έχει καλύτερο ποτ

Άβαταρ μέλους

Georg
Mame
Mame

Δημοσίευση #7 από Georg » πριν από 3 χρόνια

Νομίζω πως όλοι πήραμε σήμερα από μία Carmona Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Hfestion
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece

Δημοσίευση #8 από Hfestion » πριν από 3 χρόνια

Georg έγραψε:Νομίζω πως όλοι πήραμε σήμερα από μία Carmona [ Εικόνα ]

Ανέβασε να δούμε

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin

Δημοσίευση #9 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

Να σαι καλα Hfestion επρεπε να κανω παλι την αρχηΕννοειται Georg Για αυτη την τιμη δεν το συζηταω και αν εισουνα και λιγο τυχερος ειχε και καλα κομματια!

Άβαταρ μέλους

Georg
Mame
Mame

Δημοσίευση #10 από Georg » πριν από 3 χρόνια

Hfestion έγραψε:
Georg έγραψε:Νομίζω πως όλοι πήραμε σήμερα από μία Carmona [ Εικόνα ]

Ανέβασε να δούμε
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους

marios
Imperial
Imperial
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση #11 από marios » πριν από 3 χρόνια

Πολύ όμορφες μπράβο παιδιά.

Άβαταρ μέλους

Georg
Mame
Mame

Δημοσίευση #12 από Georg » πριν από 3 χρόνια

Όχι κάτι το σπουδαίο, αλλά για τα χρήματα που κόστισε είναι μια χαρά.
Ίσως σε κάποιο διάστημα να δώσει ένα συμπαθητικό shohin... αν κρατήσει (άτιμο πράγμα οι καρμόνες).
Πρώτο βήμα η μεταφύτευση γιατί το χώμα δεν είναι καν χώμα.

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin

Δημοσίευση #13 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

Ατιμο δεν λες τιποτα Georg δεν μπορεις να φανταστεις τι εχω τραβηξει...Πολυ ομορφη η καρμονα σου και εμενα για ενα ομορφο shohin μου κανει οποτε το βλεπεις στο μελλον..οσο για το χωμα ναι ..και εμενα ειναι οτι να ναι!!Καλη συνεχεια! Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση #14 από Harris » πριν από 3 χρόνια

Παιδιά πολύ ωραία.τα δέντρα σας ,αλλά θα έλεγα να μην πειραξετε το χώμα του δέντρου σας. Ακόμα έστω και να περιμένετε τέλος της άνοιξης του '15.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Georg
Mame
Mame

Δημοσίευση #15 από Georg » πριν από 3 χρόνια

Χάρη λες να υπάρξει πρόβλημα ε;
Όντως το ιδανικό θα ήταν να γίνει κατά τον Μάιο η μεταφύτευση αλλά το χώμα που έχει είναι μεγάλο πρόβλημα, κυρίως γιατί ποτίζεται και στραγγίζει ανομοιόμορφα.

Άβαταρ μέλους

Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση #16 από Harris » πριν από 3 χρόνια

Georg έγραψε:Χάρη λες να υπάρξει πρόβλημα ε;
Όντως το ιδανικό θα ήταν να γίνει κατά τον Μάιο η μεταφύτευση αλλά το χώμα που έχει είναι μεγάλο πρόβλημα, κυρίως γιατί ποτίζεται και στραγγίζει ανομοιόμορφα.

Αυτά τα δέντρα βγαίνουν σε τεράστιες παραγωγές απο εκτάσεις στην Κινα ή και στην Ολλανδία... Τα δέντρα αυτα μπορει να ήταν στο χωμα και τελευταια στιγμή να βγήκαν και να μπήκαν στην γλαστρα που το αγόρασες. Δηλαδη πριν λιγο καιρο έγινε μεταφύτευση...
Η αλλη περιπτωση ειναι να ειναι σε θερμοκήπια... Μην τα στρεσσάρεις με μια μεταφυτευση και σε λαθος εποχη για το συγκεκριμένο δέντρο. Πιο σιγουρο ειναι να το χασεις επειδη θα του κανεις μεταφύτευση παρα να έχει πρόβλημα με το χώμα που έχει.
Είναι περίεργα φυτά αυτές οι καρμονες μέχρι να μάθουν το κλιμα της Ελλάδας και ειδικά σε τόσο νεαρά δέντρα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Georg
Mame
Mame

Δημοσίευση #17 από Georg » πριν από 3 χρόνια

Τότε ίσως και να το αναβάλω και ότι γίνει.
Ευχαριστώ πάντως.

Άβαταρ μέλους

Hfestion
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece

Δημοσίευση #18 από Hfestion » πριν από 3 χρόνια

Harris έγραψε:
Georg έγραψε:Χάρη λες να υπάρξει πρόβλημα ε;

Αυτά τα δέντρα βγαίνουν σε τεράστιες παραγωγές απο εκτάσεις στην Κινα ή και στην Ολλανδία... Τα δέντρα αυτα μπορει να ήταν στο χωμα και τελευταια στιγμή να βγήκαν και να μπήκαν στην γλαστρα που το αγόρασες. Δηλαδη πριν λιγο καιρο έγινε μεταφύτευση...
Η αλλη περιπτωση ειναι να ειναι σε θερμοκήπια... Μην τα στρεσσάρεις με μια μεταφυτευση και σε λαθος εποχη για το συγκεκριμένο δέντρο. Πιο σιγουρο ειναι να το χασεις επειδη θα του κανεις μεταφύτευση παρα να έχει πρόβλημα με το χώμα που έχει.
Είναι περίεργα φυτά αυτές οι καρμονες μέχρι να μάθουν το κλιμα της Ελλάδας και ειδικά σε τόσο νεαρά δέντρα.

Αυτό που χρειάζονται αυτές οι carmones κατά την γνώμη μου είναι μεταφορά χωρίς ομως να πειραχτουν οι ρίζες. Τουλάχιστον αυτό θα κανω στην δική μου

Άβαταρ μέλους

Συγγραφέας
saxonis789
Shohin
Shohin

Δημοσίευση #19 από saxonis789 » πριν από 3 χρόνια

O χαρης εχει απολυτο δικιο κανονικα η μεταφυτευση πρεπει να γινει την ανοιξη!Δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο και στα δικα σας παντως εμενα βγαινει πανευκολα απο την γλαστρα και οι ριζες ειναι γυρω γυρω τυλιγμενες υπαρχει δηλαδη αναπτυξη και σιγουρα ηταν καιρο στην γλαστρα τωρα το οτι ειναι ομως καρμονα [1] και ο καιρος και η μεταφορα και ολαα ισως να το πειραξουν αρνητικα..οποτε ειναι ρισκο οντως..Αλλα να πω την αληθεια δεν μου αρεσει καθολου που ειναι σε αυτη την γλαστρα οποτε μαλλον και εγω θα το ρισκαρω..το μονο που με φοβιζει ειναι οτι εχει απειρες ριζες και δεν ξερω απο που να αρχισω .. Εικόνα ελπιζω να μην το φαω το κεφαλι μου γιατι μου αρεσει πολυ!Θα ανεβασω φοτο οταν το φτιαξω

Άβαταρ μέλους

Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση #20 από Harris » πριν από 3 χρόνια

saxonis789 έγραψε:O χαρης εχει απολυτο δικιο κανονικα η μεταφυτευση πρεπει να γινει την ανοιξη!Δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο και στα δικα σας παντως εμενα βγαινει πανευκολα απο την γλαστρα και οι ριζες ειναι γυρω γυρω τυλιγμενες υπαρχει δηλαδη αναπτυξη και σιγουρα ηταν καιρο στην γλαστρα τωρα το οτι ειναι ομως καρμονα [1] και ο καιρος και η μεταφορα και ολαα ισως να το πειραξουν αρνητικα..οποτε ειναι ρισκο οντως..Αλλα να πω την αληθεια δεν μου αρεσει καθολου που ειναι σε αυτη την γλαστρα οποτε μαλλον και εγω θα το ρισκαρω..το μονο που με φοβιζει ειναι οτι εχει απειρες ριζες και δεν ξερω απο που να αρχισω .. [ Εικόνα ] ελπιζω να μην το φαω το κεφαλι μου γιατι μου αρεσει πολυ!Θα ανεβασω φοτο οταν το φτιαξω

Μπορείς να την βάλεις σε μια training pot ώστε να μην πειράξεις πολύ την ρίζα του...
Εικόνα

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση