Νέο μέλος!

Με τι ασχολείστε, άλλα hobbies ....
Απάντηση

scarlet.den-lew
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 05:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Νέο μέλος!

Δημοσίευση από scarlet.den-lew »

γιααα! κ εγώ σήμερα έκανα join. Μπορεί κάποιος να δόση link για χώμα κ φροντίδα , θα κάνω air layr (δεν θυμάμαι πως γράφεται ) κερασιά , καρυδιά, καστανιά . Εχω μία αχλαδιά που δεν βγάζει φρούτα κ είπα να την ξεριζώσω αλλά τώρα λέω να την κάνω bonsai. Δεν έχω χώμα κ όταν πάω σε forums να διαβάσω μου λέει να γίνω μέλος ......

Γρηγόρης
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: 20 Μαρ 2017, 10:00
Has thanked: 0
Been thanked: 6 times

Re: Νέο μέλος!

Δημοσίευση από Γρηγόρης »

Καλώς ήρθες και από εμένα.
Και εγώ είμαι καινούριος εδώ και εγώ έχω πάρει κάτι σπόρους να πειραματιστώ. Δεν έχω ασχοληθεί ακόμη.
Αυτό που λέει ο φίλος Καπλάνης είναι αλήθεια μετά τις συναντήσεις με τα παιδιά και την ασχολία μου με τα bonsai πραγματικά βλέπω με άλλο μάτι το κάθε φυτό.

Sotiris rakos
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Νέο μέλος!

Δημοσίευση από Sotiris rakos »

 Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά !!! Και εγώ νέο μέλος είμαι και θα ήθελα να ρωτήσω Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποιες απορίες που έχω ...1ον  Βρίσκω πάρα πολλές ποικιλίες μπονζάι ποια όμως θα Μου συνιστούσατε  Σαν πρώτο μου  φυτό....2ον  Θα ήταν καλύτερο να το πάρω  Σπόρους η έτοιμο ; 

Kaplanis_K.
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 28 Μαρ 2018, 18:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Νέο μέλος!

Δημοσίευση από Kaplanis_K. »

Καλώς ήρθες και καλη αρχή!!
Το διάβασμα κ η πρώτη ενασχόληση με τον φικο σου θα λειτουργήσει πολύ ενθαρρυντικά σε οποία απειρία μπορεί να υπάρχει τώρα. Εσύ κι εγω κ άλλοι αγαπητοί από εδώ που είμαστε νέοι, νομιζω βρήκαμε την υγειά μας με το φορουμ. Πέτυχες κ ωραία εποχή για να πειραματιστείς με όσο το δυνατόν λιγότερες δυσάρεστες εκπληξεις, αλλά αυτο είναι κατι που σου εξασφαλίζει πρωτα η βοήθεια των πιο έμπειρων κάθε ημερα κ εποχή οπότε, αποριες- ενδιαφερον- παλι αποριες,  θα σε φτασουν μαζι με τα δεντρακια σου όσο ψηλά θέλετε να πατε.  :romance-grouphug:
Υπομονή κ ετοιμάσου, εκτός των άλλων, να βλέπεις από δω κ πέρα να βλέπεις τα φυτά κάθε ειδους με άλλο μάτι. Με το καλό κ περιμένουμε φωτογραφίες! :welcome
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: Νέο μέλος!

Δημοσίευση από Harris »

Καλώς τον. Οπότε θες μπορείς να γράψεις τις απορίες σου.
Αναβάσε σε νεο θέμα το δέντρο σου να το δούμε.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Topic author
chrismyrt
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 08 Απρ 2018, 22:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέο μέλος!

Δημοσίευση από chrismyrt »

Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να διαβάζω  αρκετά  για τα μπονσαι. Μου αρέσει πολύ το θέμα και έχω  αρχίσει να ψάχνομαι λιγο. Προς το παρόν εχω εναν φικο μπονσαι και έχω παραγγείλει και κάποιους σπόρους μπονσαι από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Θα διαβάσω αρκετά θέματα στο φόρουμ και στη συνέχεια αν έχει μείνει κάποια απορία θα ζητήσω τη βοήθεια σας!
Απάντηση