Άρκευθος απείραχτος...

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
Νικολας72
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 16 Σεπ 2015, 16:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times

Άρκευθος απείραχτος...

Δημοσίευση από Νικολας72 »

Άρκευθος είναι η Ελληνική ονομασία για τα juniperus και έχω φυσικά εκπληρώσει το χρέος μου ως αρχάριος του χόμπυ μας: έχω ένα στην κατοχή μου..!
Είναι ένα από τα λίγα φυτά μου για τα οποία δεν έχω πολλά να πω ή να γράψω (... για να είμαστε πιο ακριβής)! Το αγόρασα από αληθινό φυτώριο δίνοντας πραγματικά λεφτά, χωρίς (ευτυχώς ή δυστυχώς) τις παραβολές του Sim62... :text-lol:

Είναι στα χέρια μου περίπου δύο χρόνια, μεταφυτευμένο στο ρηχό γλαστράκι της φωτογραφίας και παραμένω εντελώς αναποφάσιστος όσον αφορά την τύχη του. Προσπάθησα κάποια στιγμή να δώσω κάποιες πρωταρχικές γραμμές στα κλαδιά του, αλλά κάπου το παράκανα και μου 'μεινε ένα στο χέρι. 

Μάλλον στεναχωρέθηκα αρκετά γιατί έκτοτε δεν το έχω ξαναγγίξει. Όποιες ιδέες ή προτάσεις είναι διαθέσιμες, είναι σίγουρα καλοδεχουμενες! Και τώρα η αποκάλυψη..:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
If you can DREAM it,
you can DO it..!
Απάντηση