λαγκεστρεμια

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Απάντηση

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από marios »

Ωραία πράγματα!
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από panixoras »

Jean-Zac έγραψε:«Τους στρατιώτες θα πρέπει να τους μεταχειρίζεσαι στην αρχή με καλοσύνη, αλλά ταυτόχρονα να τους έχεις υπό τον έλεγχό σου με σιδερένια πειθαρχία»
 
«Αν ξέρεις τον εχθρό σου και γνωρίζεις τον εαυτό σου , μη τον φοβάσαι θα νικήσεις σε 100 μάχες.
Αν δεν ξέρεις τον εχθρό σου αλλά ξέρεις τις δικές δυνατότητες τότε έχει ίσες πιθανότητες νίκης όσο και ήττας
Αν ξέρεις τον εχθρό σου και δεν ξέρεις τις δικές σου δυνατότητες, τότε θα ηττηθείς σε κάθε μάχη».
Sun Tzu
 
The general who wins the battle makes many calculations in his temple before the battle is fought. The general who loses makes but few calculations beforehand.
 
Τελικά τι σχέση μπορεί να έχει αυτό το βιβλίο μέ τα μπονσάι ????
Μήπως έχει σχέση με εμάς ???
Μήπως σε παρότρυνα άδικα να το αγοράσεις ???
Τότε θα σου χρωστάω  7-8 euro. !!!!!
 
Πάντως το δενδράκι σου με λίγο Gerovital  θα αλλάξει μορφή !!!!
Το χρησιμοποιώ και εγώ και έχω γίνει ίδιος ο …George Clooney  !!!!!
.

 
ολα εχουν σχεσει με τα μπονσαι γιατι και αυτα... απο πλευρα τους σχετιζονται με τον ανθρωπο και ο ανθρωπος με το συμπαν :text-thankyoublue: :obscene-drinkingbuddies: :obscene-drinkingbuddies:
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από Jean-Zac »

«Τους στρατιώτες θα πρέπει να τους μεταχειρίζεσαι στην αρχή με καλοσύνη, αλλά ταυτόχρονα να τους έχεις υπό τον έλεγχό σου με σιδερένια πειθαρχία»
 
«Αν ξέρεις τον εχθρό σου και γνωρίζεις τον εαυτό σου , μη τον φοβάσαι θα νικήσεις σε 100 μάχες.
Αν δεν ξέρεις τον εχθρό σου αλλά ξέρεις τις δικές δυνατότητες τότε έχει ίσες πιθανότητες νίκης όσο και ήττας
Αν ξέρεις τον εχθρό σου και δεν ξέρεις τις δικές σου δυνατότητες, τότε θα ηττηθείς σε κάθε μάχη».
Sun Tzu
 
The general who wins the battle makes many calculations in his temple before the battle is fought. The general who loses makes but few calculations beforehand.
 
Τελικά τι σχέση μπορεί να έχει αυτό το βιβλίο μέ τα μπονσάι ????
Μήπως έχει σχέση με εμάς ???
Μήπως σε παρότρυνα άδικα να το αγοράσεις ???
Τότε θα σου χρωστάω  7-8 euro. !!!!!
 
Πάντως το δενδράκι σου με λίγο Gerovital  θα αλλάξει μορφή !!!!
Το χρησιμοποιώ και εγώ και έχω γίνει ίδιος ο …George Clooney  !!!!!
.

 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από panixoras »

Jean-Zac έγραψε:Οι φωτογραφίες παρελήφθησαν και επεξεργάζονται.
Μέχρι να ετοιμαστεί κάποια βίρτουαλ πρόταση από το συμβούλιο των γερόντων-σοφών θα πρότεινα να αγοράσεις και να διαβάσεις  το βιβλίο The Art Of War. Ξέρω θα σου φανεί παράξενο αυτό που λέω όπως θα φανεί και σε άλλους. Ίσως να μην έχει σχέση με τα μπονσάι . Αλλά καμιά φορά από ένα βιβλίο των 7-8 euro μαθαίνεις περισσότερα από αυτά που νομίζεις ότι ξέρεις. Μιλάω λίγο περίεργα αλλά τι μπορεί να περιμένεις από ένα γεροπαράξενο σαν εμένα.

.

προστέθηκε πρίν  9 λεπτά 25 δευτερόλεπτα:
panixoras έγραψε:
Jean-Zac έγραψε:Οι φωτογραφίες παρελήφθησαν και επεξεργάζονται.
Μέχρι να ετοιμαστεί κάποια βίρτουαλ πρόταση από το συμβούλιο των γερόντων-σοφών θα πρότεινα να αγοράσεις και να διαβάσεις  το βιβλίο The Art Of War. Ξέρω θα σου φανεί παράξενο αυτό που λέω όπως θα φανεί και σε άλλους. Ίσως να μην έχει σχέση με τα μπονσάι . Αλλά καμιά φορά από ένα βιβλίο των 7-8 euro μαθαίνεις περισσότερα από αυτά που νομίζεις ότι ξέρεις. Μιλάω λίγο περίεργα αλλά τι μπορεί να περιμένεις από ένα γεροπαράξενο σαν εμένα.

.
:text-thankyoublue:το γνωριζω αλλα δεν το εχω διαβασει θα παω να το παρω
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Οι φωτογραφίες παρελήφθησαν και επεξεργάζονται.
Μέχρι να ετοιμαστεί κάποια βίρτουαλ πρόταση από το συμβούλιο των γερόντων-σοφών θα πρότεινα να αγοράσεις και να διαβάσεις  το βιβλίο The Art Of War. Ξέρω θα σου φανεί παράξενο αυτό που λέω όπως θα φανεί και σε άλλους. Ίσως να μην έχει σχέση με τα μπονσάι . Αλλά καμιά φορά από ένα βιβλίο των 7-8 euro μαθαίνεις περισσότερα από αυτά που νομίζεις ότι ξέρεις. Μιλάω λίγο περίεργα αλλά τι μπορεί να περιμένεις από ένα γεροπαράξενο σαν εμένα.

.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από panixoras »

Jean-Zac έγραψε:
panixoras έγραψε: ............εκτος και αν οι γεροντες εχουν αλλη αποψη .... :text-thankyoublue: :text-thankyoublue:
Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιοι είναι αυτοί οι γέροντες.
Επειδή δηλαδή έχουμε λίγες ασημένιες ανταύγειες σοφίας στα μαλλιά μας, είμαστε και γερόντια ?????
Πάει ο κόσμος. Χάλασε !!!!
Δεν υπάρχει κανένας σεβασμός  για τους σαραντάρηδες  !!!!
 
Εντάξει !!!!!    Εντάξει !!!!
 Σαρανταπέντε  !!!!!! 
(+ κάτι χρόνια και κάτι μήνες)
 
Βγάλε μία καθαρή φωτογραφία σε αυτή την θέση σε παρακαλώ.
.
εφτασε η φωτο μονο που του εχω βαλει Babylino για να καλυψω τις εξωτερικες ριζες.... :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: αν χρειαζετε να το ξεβρακωσω :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:πες μου...αντε και αλλο εγγονακι θα βαλεις στο σωστο δρομο....ουτε φιλανθρωπικο ιδρυμα να ειχες... :obscene-drinkingcheers:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από Jean-Zac »

panixoras έγραψε: ............εκτος και αν οι γεροντες εχουν αλλη αποψη .... :text-thankyoublue: :text-thankyoublue:
Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιοι είναι αυτοί οι γέροντες.
Επειδή δηλαδή έχουμε λίγες ασημένιες ανταύγειες σοφίας στα μαλλιά μας, είμαστε και γερόντια ?????
Πάει ο κόσμος. Χάλασε !!!!
Δεν υπάρχει κανένας σεβασμός  για τους σαραντάρηδες  !!!!
 
Εντάξει !!!!!    Εντάξει !!!!
 Σαρανταπέντε  !!!!!! 
(+ κάτι χρόνια και κάτι μήνες)
 
Βγάλε μία καθαρή φωτογραφία σε αυτή την θέση σε παρακαλώ.
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από panixoras »

Zografos ziZanio έγραψε:Πανέμορφη κίνηση του κορμού. Τα χαμηλά κλαδιά δεν θέλουν να κοπούν;
 δεν φαινετε καλα στη φωτο αλλα δεν υπαρχουν αλλα κλαδια πιο ψηλα και θα ειναι πολυ γυμνο....προς το παρον δεν το πειραζω οσο μεγαλωνει τοσο πιο πολυ θα δειχνει εκτος και αν οι γεροντες εχουν αλλη αποψη .... :text-thankyoublue: :text-thankyoublue:
Άβαταρ μέλους

Zografos ziZanio
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 21 Αύγ 2013, 22:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από Zografos ziZanio »

Πανέμορφη κίνηση του κορμού. Τα χαμηλά κλαδιά δεν θέλουν να κοπούν;

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από marios »

Πολύ ωραίο το δέντρο σου Πανιχώρα!
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

λαγκεστρεμια

Δημοσίευση από panixoras »

το εχω ενα χρονο και σας το παρουσιαζω.....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση