Διαμόρφωση ελιάς

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Kostas
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: 02 Ιαν 2011, 02:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Kostas »

Jean zac τέλειο virtual! Ευχαριστούμε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Jean-Zac »

.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

xstergioss
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2017, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από xstergioss »

Δεν έχω λόγια για τον J-Z.
Έλεγα τι όμορφο είναι το δεντρακι της πρώτης φωτό αλλα η εξέλιξη βάση του virtual είναι απιστευτη.
Καλή συνέχεια με το εγχείρημα σου.

Topic author
Pads_V
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 22 Σεπ 2016, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Pads_V »

respect 

Τι να πω... τρομερή η ιδέα σου Jean-Zac και φυσικά θα την ακολουθήσω! Γράψε την αμοιβή στο τεφτέρι!
Είναι semi cascade αν δεν κάνω λάθος. Φαντάζομαι θα χρειαστεί να μεταφυτευθεί σταδιακά σε αυτή την θέση.
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Pads_V έγραψε:  Καθώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να ζητησω virtual εφτιαξα ενα με το φανταστικο ταλεντο μου στο photoshop. 
:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Εντάξει !!!!!!!!!!!

Θα με πληρώσεις όταν η ελιά σου θα γίνει όπως στο virtual. !!!!!!
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Stefasteri
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 24 Ιουν 2015, 00:06
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Stefasteri »

Bravo ωραίο!

ioannis.makris
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 07 Σεπ 2016, 14:43
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από ioannis.makris »

ωραιο το virtual

Topic author
Pads_V
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 22 Σεπ 2016, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαμόρφωση ελιάς

Δημοσίευση από Pads_V »

Η παρακάτω ελιά μεταφυτευθηκε απο την γλάστρα φυτωρίου και το αθλιο λασπόχωμα στο workshop Μαρτίου με την πολύτιμη βοήθεια των μελών που βρίσκονταν εκεί. Φυσικά αφέθηκε να αναπτυχθεί ελευθερα και σήμερα ειναι υγιέστατη με δυνατή ανάπτυξη. Η φωτο είναι ποιο παλιά για να φαινεται καλύτερα η διακλάδωση καθως τωρα εχει καλυφθει απο νεο φύλλωμα.
olive-091904.jpg
Αυτο τον καιρό σκέφτομαι πως θα προχωρησω στο επομενο βημα το Νοέμβριο με ενα δραστικο κλάδεμα που θα βοηθησει στην μελλοντικη εξελιξη. Καθώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να ζητησω virtual εφτιαξα ενα με το φανταστικο ταλεντο μου στο photoshop. Θα ήθελα την γνωμη των εμπειρων του φορουμ. Μηπως να ακολουθησω αλλη λογική;
olive-091904-first step.jpg
olive-091904-second step.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση