Βοηθεια διαμορφωσης σε πευκο που χωριζει ψηλα σε τρεις κορμους

Σκοπός αυτής της ενότητας είναι πώς θα μπορούσε το φυτό μας να διαμορφωθεί και πώς θα μπορεί να είναι έπειτα από μερικά χρόνια. (Jean-Zac)
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Been thanked: 62 times
Κατάσταση: Χωρίς σύνδεση

Re: Βοηθεια διαμορφωσης σε πευκο που χωριζει ψηλα σε τρεις κορμους

Δημοσίευση #21 από Jean-Zac » πριν από 1 εβδομάδα

Πολλές φορές (αν όχι τις περισσότερες) αρκεί να στρέψουμε λίγο την γλάστρα (δεξιά ή αριστερά), να λυγίσουμε λίγο  τον κορμό ή κάποιο κλαδί και η εικόνα του φυτού να αλλάξει. Να λοιπόν γιατί τα βίρτουαλ είναι υποθετικά και σύμφωνα πάντα με τις παρεχόμενες φωτογραφίες.  Την πραγματική εικόνα του φυτού την έχει μόνο ο ιδιοκτήτης  και γι’αυτό λέμε να περιστρέφει και να γέρνει  την γλάστρα μέχρι να βρεί  μία συμπαθητική θέση του φυτού. Ακόμη καλύτερα θα ήταν η δυνατότητα παρουσίας του φυτού σε κάποια από τις  μηνιαίες συναντήσεις  (workshop), να το δούν κάποια μάτια, να εκφραστούν απόψεις,  οπότε  η οποιαδήποτε πρόταση διαμόρφωσης να είναι επί της πραγματικής εικόνας και επιλεγμένης θέσης.
Νομίζω ότι με το κλάδεμα, το  ξεκαθάρισμα και την επιλογή θέσης που έκανες έδωσες μία άλλη μορφή στο δένδρο.

Βλέπω στον τοίχο κάτι φωτογραφίες με γλυκά και μού τρέχουν τα σάλια !!!!!   :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Πολύ ωραίο και το κάθετο τρυπάνι – φρέζα. !!!!   :greetings-wavegreen:

.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Συγγραφέας
DsonPap
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Δημοσίευση #22 από DsonPap » πριν από 1 εβδομάδα

Αν το γυρισα λεει τοσες βδομαδες που το εχω στα χερια μου το ζαλισα στο γυρισμα και προσπαθουσα να βρω μια ακρη απο καπου να πιαστω να ξεκινησω!!!
ευχαριστω για τα καλα σου λογια Ζακ ))))))))))

Άβαταρ μέλους

marios
Imperial
Imperial
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση #23 από marios » πριν από 6 μέρες

Τελειο virtual

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές