Ιδέες για το πως μπορούμε να φτιάξουμε μπονσαι ποτ (bonsai pot) ή και γλάστρα training για τα μπονσαι μας.

Επιλογή γλάστρας (pot) για το μπονσάι μας.
Απάντηση

darius
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 01 Αύγ 2018, 08:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ιδέες για το πως μπορούμε να φτιάξουμε μπονσαι ποτ (bonsai pot) ή και γλάστρα training για τα μπονσαι μας.

Δημοσίευση από darius »

Και εγω εχω δοκιμασει πυλο και πραγματικα δεν μπορουσα να το βγαλω με τιποτα...Τα κανουν ολα να φαινονται τοσο ευκολα
Άβαταρ μέλους

Γιάννης87
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 08 Οκτ 2015, 20:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δημοσίευση από Γιάννης87 »

πολύ όμορφα ειδικά στο πρώτο βίντεο αλλά δε νομίζω να μπορούμε να το φτιάξουμε αυτό, είναι καλλιτεχνικό, δεν είναι για όλους
Άβαταρ μέλους

Jamaikanos
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 02 Ιουν 2014, 19:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ιδέες για το πως μπορούμε να φτιάξουμε μπονσαι ποτ (bonsai pot) ή και γλάστρα training για τα μπονσαι μας.

Δημοσίευση από Jamaikanos »

Επειδη εχω δουλέψει με πυλο και δεν ειναι σιγουρα τοσο ευκολο οσο φενετε στο 1ο βιντεο.
Θα παω με τα ετοιμα του 2ου βιντεο. [img]http://bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: Ιδέες για το πως μπορούμε να φτιάξουμε μπονσαι ποτ (bonsai pot) ή και γλάστρα training για τα μπονσαι μας.

Δημοσίευση από Harris »

Τα πήλινα πιατάκια ειναι ωραια.

[video][/video]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
Vasilhs
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: 20 Ιαν 2010, 14:03
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Ιδέες για το πως μπορούμε να φτιάξουμε μπονσαι ποτ (bonsai pot) ή και γλάστρα training για τα μπονσαι μας.

Δημοσίευση από Vasilhs »

[video][/video]


Για να φτιάξει κάποιος γλαστράκι για τα μπονσαι δεν είναι δύσκολο απλά θέλεις χρόνο και φαντασία.
Υπάρχουν και διάφοροι τρόποι όπως με τσιμέντο ή γύψο και χαρτί κ.α
Απάντηση