WORKSHOP BONSAIFORUM 27 Σεπτεμβρίου 2015

Συναντήσεις εργασίας των μελών (workshops)
Άβαταρ μέλους

Topic author
karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 6 times
Been thanked: 40 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 27 Σεπτεμβρίου 2015

Δημοσίευση από karesansui »

Θα φέρω κι εγώ παλιά ποτ και χώμα και δεντράκια για χάρισμα με όλη μου την αγάπη για το υπέροχο αυτό χόμπυ που μας ενώνει!
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 27 Σεπτεμβρίου 2015

Δημοσίευση από Harris »

Bravo Παναγιώτη φτιάξε μας!

Είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση και έχει άπλετο πάρκινκ.
Το καφενείο μέσα στην Ακαδημία πλάτωνος θα μας δανείσει εαν το επιθυμούμε και τραπεζάκια.
Θα φέρω τα δικά μου καρεκλάκια και τραπεζάκι.

Ο διαδραστικός χάρτης Μοναστηριού 140, Αθήνα 104 42



Επίσης:Μπορείτε να δείτε την είσοδο μέσω googlemap σε διαδραστικό χάρτη :



Eαν θέλει κανείς να του φέρω κάποιο απο τα κλασσικά ποτ να βάλουμε κάποιο απο τα δέντρα του να μου το πει. Να έχω φέρει και χώμα κτλ
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 6 times
Been thanked: 40 times

WORKSHOP BONSAIFORUM 27 Σεπτεμβρίου 2015

Δημοσίευση από karesansui »

.jpg
Σεπτέβριος, ο ένατος μήνας του χρόνου, ο έβδομος του ρωμαϊκού ημερολογίου εξ΄ου και η ονομασία του (septem=έβδομος).
Ο πρώτος μήνας του φθινόπωρου αν και οι ζέστες των τελευταίων ημερών δεν μας αφήνουν να το πιστέψουμε, φαίνεται ότι το καλοκαίρι αυτόν τον μήνα καλά κρατεί!!
Μήνας του τρύγου για τις περισσότερες περιοχές της χώρας μας. Όπως γράφει ο ποιητής Κώστας Κρυστάλλης (1868-1894) : << Αμπέλι μου πλατύφυλλο/ και καλοκλαδεμένο/ δέσε σταφύλια κόκκινα/ να μπω να σε τρυγήσω/ να κάμω αθάνατο κρασί/ μοσχοβολιά γεμάτο >>
Το τελευταίο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου ξεκινάει επίσημα το φθινόπωρο με την άφιξη του Ήλιου στο φθινοπωρινό ισημερινό σημείο της τροχιάς του στις 22 του μήνα.
Το bonsaiforum διοργανώνει την πρώτη συνάντηση της νέας σχολικής χρονιάς (συγνώμη) σεζόν εννοούσα [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... histle.gif[/img]
την τελευταία Κυριακή του μήνα, στις 27 Σεπτεμβρίου, γύρω στις 10:30, στον γνώριμο χώρο της Ακαδημίας Πλάτωνος στον Κολωνό!
Η επιλογή του χώρου έγινε με κριτήριο την άνεση που προσφέρει, το φυσικό τοπίο του πάρκου και την καλοκαιρία!
Θα είμαστε όλοι εκεί με τα δεντράκια μας για να ξαναβρεθούμε και να γνωρίσουμε τα νεοεγγραφέντα μέλη του φόρουμ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Απάντηση