WORKSHOP BONSAIFORUM 15 ΜΑΙΟΥ 2016

Συναντήσεις εργασίας των μελών (workshops)
Άβαταρ μέλους

Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times
Επικοινωνία:
Κατάσταση: Χωρίς σύνδεση

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 15 ΜΑΙΟΥ 2016

Δημοσίευση #21 από Harris » πριν από 1 χρόνο

deus x machina έγραψε:καλημερα σε ολους,
παιδια δεν μπορεσα να ερθω και ξερω οτι περασατε δημιουργικα , ευχαριστα και με κεφι οπως παντα.
Δεν ξερω αν θα υπαρξει αλλη συναντηση [ λογω καλοκαιριου ] αλλα ελπιζω να γινει γιατι εχω μεινει με συνδρομο στερησης και με μια αισθηση κενου μεσα μου ,
Τι μπορουμε να κανουμε ???

Μην ανησυχείς θα κάνουμε (πρώτα ο Θεός) και τον Ιούνιο workshop! :) Εικόνα
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

sinaf
Shohin
Shohin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση #22 από sinaf » πριν από 1 χρόνο

Κοιτώντας τις φωτογραφίες από το workshop και την βοήθεια που είχα στην κατασκευή για το δασάκι με τη Ναντίνα, συνειδητοποιώ ότι αυτή η συνάντηση σηματοδοτεί για εμένα τον ένα χρόνο από τη γνωριμία μου με την παρέα του φόρουμ.
Μέσα από τις συζητήσεις του φόρουμ και τα workshops, γνώρισα ανθρώπους με πάθος για ένα hobby απαιτητικό και συνάμα δημιουργικό, όπου στη βαθύτερή του προσέγγιση η ενασχόλησή τους έχει ως απότελεσμα όχι μόνο την καλλιτεχνική έκφραση αλλά και την εξωτερίκευση ενός συγκερασμού των φιλοσοφιών της Άπω Ανατολής με την Αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, με κοινό σημείο αναφοράς στον άνθρωπο.
Διότι μπορώ να σας πω μετά βεβαιότητος, ότι οι άνθρωποι που γνώρισα δεν ενδιαφέρονται για την προσωπική προβολή, καθώς σε διαφορετική περίπτωση ή θα είχαν δημιουργήσει προσωπικά blog για να αυτοπροβάλλονται ή θα είχαν δημιουργήσει ένα club κλειστό με αυστηρή ιεραρχία και διακριτούς ρόλους.
Πραγματικά, έχουμε αναρωτηθεί πως συντηρείται και υποστηρίζεται αυτό το φόρουμ (site, βιβλιοθήκη, workshops κ.α.); Όλα με αγάπη και προσπάθεια ατομική και ομαδική. Φυσικά υπάρχουν και οι στυλοβάτες που δεν χρειάζεται να αναφερθώ ονομαστικά, όλοι τους γνωρίζουμε και προσωπικά τους ευγνωμονώ για ότι καλό μου έχουν μεταδώσει.
Το φόρουμ όμως αυτό που γνώρισα είναι ένας πολυσυλλεκτικός οργανισμός που εξελίσετται με το χρόνο σε κάτι σπουδαίο.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση #23 από Harris » πριν από 1 χρόνο

Επιπλέον φωτογραφίες. Μόλις ανέβηκαν στην βιβλιοθήκη μας εδω: http://library.bonsaiforum.gr/index.php ... 15-5-2016-ακαδημία-πλάτωνος.html
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

panixoras
Omono
Omono
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Δημοσίευση #24 από panixoras » πριν από 1 χρόνο

sinaf έγραψε:Κοιτώντας τις φωτογραφίες από το workshop και την βοήθεια που είχα στην κατασκευή για το δασάκι με τη Ναντίνα, συνειδητοποιώ ότι αυτή η συνάντηση σηματοδοτεί για εμένα τον ένα χρόνο από τη γνωριμία μου με την παρέα του φόρουμ.
Μέσα από τις συζητήσεις του φόρουμ και τα workshops, γνώρισα ανθρώπους με πάθος για ένα hobby απαιτητικό και συνάμα δημιουργικό, όπου στη βαθύτερή του προσέγγιση η ενασχόλησή τους έχει ως απότελεσμα όχι μόνο την καλλιτεχνική έκφραση αλλά και την εξωτερίκευση ενός συγκερασμού των φιλοσοφιών της Άπω Ανατολής με την Αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, με κοινό σημείο αναφοράς στον άνθρωπο.
Διότι μπορώ να σας πω μετά βεβαιότητος, ότι οι άνθρωποι που γνώρισα δεν ενδιαφέρονται για την προσωπική προβολή, καθώς σε διαφορετική περίπτωση ή θα είχαν δημιουργήσει προσωπικά blog για να αυτοπροβάλλονται ή θα είχαν δημιουργήσει ένα club κλειστό με αυστηρή ιεραρχία και διακριτούς ρόλους.
Πραγματικά, έχουμε αναρωτηθεί πως συντηρείται και υποστηρίζεται αυτό το φόρουμ (site, βιβλιοθήκη, workshops κ.α.); Όλα με αγάπη και προσπάθεια ατομική και ομαδική. Φυσικά υπάρχουν και οι στυλοβάτες που δεν χρειάζεται να αναφερθώ ονομαστικά, όλοι τους γνωρίζουμε και προσωπικά τους ευγνωμονώ για ότι καλό μου έχουν μεταδώσει.
Το φόρουμ όμως αυτό που γνώρισα είναι ένας πολυσυλλεκτικός οργανισμός που εξελίσετται με το χρόνο σε κάτι σπουδαίο.
[ Εικόνα ][ Εικόνα ]
Εικόνα

Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Δημοσίευση #25 από RiaDr » πριν από 1 χρόνο

Φάνη σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια-σ' αυτόν τον ένα χρόνο είχαμε την ευκαιρία να περάσουμε ώρες και να δουλέψουμε όλοι μαζί και να είσαι σίγουρος πως όλοι χαρήκαμε που είσαι ενεργό μέλος της παρέας (οικογενειακώς)! Να είμαστε καλά, πάντα τέτοια..Εικόνα

Νίκο μη φοβάσαι, δε θα σ' αφήσουμε έτσι, πρώτα ο Θεός θα γίνει και η πατροπαράδοτη αποχαιρετιστήρια συνάντηση Ιουνίου! Εικόνα
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση