Για το Φθινοπωρο

Φωτογραφίζουμε το δέντρο μας πριν την αγορά του και το παρουσιάζουμε για γνώμες - συμβουλές.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

CaptainAmerica
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 00:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Για το Φθινοπωρο

Δημοσίευση από CaptainAmerica »

Γιατί δεν το μεταφυτεύεις; Τώρα είναι η κατάλληλη εποχή.

Topic author
ringo
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 04 Μαρ 2016, 18:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το Φθινοπωρο

Δημοσίευση από ringo »

Σημερα εφτιαξα ενα καφεδακι αναψα την πιπα μου και βολταρα σε ενα φυτωριο με σκοπο να παρω χωμα για μπονσαι, τυρφη ελαφροπετρα, καθως και χωμα για τη γαρδενια μου και τις μποκαμβιλιες μου (το ξερω δεν θα το πω ποτε σωστα) αμμο ποταμισια δεν βρηκα . Ο καφες ηταν πολυ ωραιος και ο καπνος μου μεστο ψιλοβροχο αναμεσα στα δεντρακια μυρισε Φθινοπωρο.
Αυτο ειναι, Φθινοπωρο σκεφτηκα, καλο το διαβασμα αλλα κατι πρεπει να κανω για το Φθινοπωρο που ερχεται.

Και να το αποτελεσμα, σας παραθετω τα νεα αποκτηματα μου, εννοειται αν πιστευεται οτι πρεπει να κανω κατι τωρα, ειδικα η ελια με προβληματιζει που οι ριζες τις ειναι πολυ εξω, αλλα εχει μια δραματικοτητα ο κορμος της και ωραια κλιση.
Εννοειται καθε κριτικη,σχολια σας και συμβουλες καλοδεχουμενα. Και προφανως αν κατι απο αυτα δεν κατσει για μπονσαι, no problem θα μεγαλωσει κανονικα με φροντιδα και αγαπη


WP_20160312_17_52_35_Pro.jpg
WP_20160312_17_52_35_Pro.jpg
WP_20160312_17_51_05_Pro.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση