Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Παρουσιάσεις προ–μπονσάϊ μελών
Απάντηση

Topic author
Λουκάς Καρούσος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από Λουκάς Καρούσος »

vaggelakos7 έγραψε:Καλη επιτυχία. Καλά τα παει κ μπράβο σου το εσωσες.
Δε μπορουσα να κανω κι αλλιως...με κοιταζε επίμονα...δε μπορεσα να αντισταθώ.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

Καλη επιτυχία. Καλά τα παει κ μπράβο σου το εσωσες.

Topic author
Λουκάς Καρούσος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από Λουκάς Καρούσος »

alexcorfu έγραψε:Μπράβο Λουκά! Θα πετάξει και θα γίνει χαμός από τα νέα βλαστάρια! Επειδή τέτοιου είδους συναντήσεις στα σκουπίδια συμβαίνουν πάντα, καλό είναι να κρατάμε πάντοτε κάπου επάνω μας κάποιο εργαλειάκι για παράδειγμα, ένα σουγιαδάκι ή καλύτερα ένα πριονάκι για γυψοσανίδες και φυσικά μια μεγάλη σακούλα διπλωμένη στην τσέπη ή στην τσάντα... Όσο για τους αμύητους που μπορεί να μας δούν "επί τω έργω", ουδεμία σημασία! Απλά δεν υπάρχει κανείς εκεί γύρω εκείνη τη στιγμή... [ Εικόνα ]
Ισχύει τελικα πρεπει να εχεις παντα επάνω σου κατι.μακαρι αλεξ.πήρε μεγαλο σοκ και ενω η μια πεταει ηδη οι αλλες 2 ακομα κοιμούνται.ουτε κατι λιγο δε βλέπω.οταν την βρηκα πριν την μεγαλη εβδομαδα λογο της κατασταση ξεπλυνα το χωμα απο τις ριζες της και εκοψα και ριζες οποτε δε ξερω τι θα γινει.ελπιζω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους

DimosA
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 07 Απρ 2014, 23:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από DimosA »

Παρά πολύ μου άρεσε...
Μακάρι να σου βγει ένα καλό δασάκι...
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 136 times
Επικοινωνία:

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από Harris »

alexcorfu έγραψε:Μπράβο Λουκά! Θα πετάξει και θα γίνει χαμός από τα νέα βλαστάρια! Επειδή τέτοιου είδους συναντήσεις στα σκουπίδια συμβαίνουν πάντα, καλό είναι να κρατάμε πάντοτε κάπου επάνω μας κάποιο εργαλειάκι για παράδειγμα, ένα σουγιαδάκι ή καλύτερα ένα πριονάκι για γυψοσανίδες και φυσικά μια μεγάλη σακούλα διπλωμένη στην τσέπη ή στην τσάντα... Όσο για τους αμύητους που μπορεί να μας δούν "επί τω έργω", ουδεμία σημασία! Απλά δεν υπάρχει κανείς εκεί γύρω εκείνη τη στιγμή... [ Εικόνα ]

[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

alexcorfu
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 575
Εγγραφή: 23 Μάιος 2014, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Επικοινωνία:

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από alexcorfu »

Μπράβο Λουκά! Θα πετάξει και θα γίνει χαμός από τα νέα βλαστάρια! Επειδή τέτοιου είδους συναντήσεις στα σκουπίδια συμβαίνουν πάντα, καλό είναι να κρατάμε πάντοτε κάπου επάνω μας κάποιο εργαλειάκι για παράδειγμα, ένα σουγιαδάκι ή καλύτερα ένα πριονάκι για γυψοσανίδες και φυσικά μια μεγάλη σακούλα διπλωμένη στην τσέπη ή στην τσάντα... Όσο για τους αμύητους που μπορεί να μας δούν "επί τω έργω", ουδεμία σημασία! Απλά δεν υπάρχει κανείς εκεί γύρω εκείνη τη στιγμή... [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/icon_cool.gif[/img]

Topic author
Λουκάς Καρούσος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από Λουκάς Καρούσος »

Αν πετάξουν και οι αλλοι δυο κορμοί θα αποκτησει πολυ ενδιαφερον.προς το παρων ομως δε το βλεπω αμεσα.μεχρι την επομενξ μεταφύτευση ια ξερω.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

fan coil
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 12 Απρ 2015, 10:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από fan coil »

Ωραίο δάσος θα γίνει τι λες;

Topic author
Λουκάς Καρούσος
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 05 Φεβ 2016, 17:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεφλερα απ τα σκουπίδια

Δημοσίευση από Λουκάς Καρούσος »

Κι εκει που τρεχω ανέμελα να παω αργοπορημένα στην δουλειά (μερικα τετραγωνα μακρια απ το σπιτι μου) στον καδο στη γωνια να σου τη η σεφλερα των 2 μέτρων με 3 ρίζες γραπωμενη σε μια γλαστρα με ρωγμή η οποία στην απόπειρα να βγαλω το φυτο ξεμεινε στον κάδο.αντε παλι πισω να τη βαλω σε γλαστρα οπως οπως για να μη χασω και τη δουλειά μου.εν τελη το αποτελεσμα ειναι το παρακάτω.εφαγε κλαδεμα και στις 3 ρίζες (μονο η μια ζωντανεψε ξανα, οι αλλες ειναι στην αναμονή) και μπηκε οπως οπως σε ενα ποτ που ειχα διαθέσιμο.τωρα αναπτυσεται και μεγαλωνει ομορφα και ειπα να τη παρουσιάσω.[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016051 ... 52868d.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016051 ... 5a7db2.jpg[/img]

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση