ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Εδώ γράφουμε οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τα μπονσάι
Άβαταρ μέλους
Livstaras
Shohin
Shohin
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ & ΤΟ SITE ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Δημοσίευση από Livstaras » 26 Ιουν 2018, 18:23

thanos75 έγραψε:
18 Ιουν 2018, 16:11
μέσα από το προφίλ μας έδινε τη δυνατότητα να βλέπουμε τα θέματα που είχαμε ανοίξει ο καθένας μας ('δικά μου') ώστε να μπορούμε εύκολα να κάνουμε κάποιο update στα δεντράκια που έχουμε ανοίξει θέμα. Λειτουργούσε και σαν αρχείο για τον καθένα. αν γίνεται να προστεθεί πάλι στο προφίλ ή στις 'Γρήγορες συνδέσεις '.

Αρχικά, να πω ότι το φόρουμ είναι πολύ πιο γρήγορο. Μπράβο παιδιά!

Θάνο, πως μπορούσες να δεις μόνο τα θέματα που άνοιξες εσύ; Εγώ όταν πάω στο "δικά μου" μου βγάζει και όλες τις απαντήσεις σε θέματα άλλων. Ψάχνω να βρω κάποιο θέμα μου, και περνάω 15 σελίδες από "καλώς ήρθες" και "πολύ ωραίο" για να βγάλω άκρη.

Και πάλι μπράβο για τις αλλαγές παιδιά! Έχει ιδιαίτερη αξία η προσπάθεια σας για το φόρουμ, δεδομένου ότι δεν πληρώνεστε γιαυτό. :clap: :clap:

Άβαταρ μέλους
stelios
Imperial
Imperial
Been thanked: 4 times

Δημοσίευση από stelios » 26 Ιουν 2018, 17:22

Είναι πολύ γρήγορο πραγματικά και ο editor είναι πολύ "έξυπνος" κάνει αυτόματη αποθήκευση. Πόσες φορές έχω χάσει αυτά που έγραφα; Πολλές! Μπράβο πολύ καλή αλλαγή!

Άβαταρ μέλους
Νικολας72
Shohin
Shohin
Has thanked: 6 times

Δημοσίευση από Νικολας72 » 26 Ιουν 2018, 17:05

👍  :banana-dance:   :icon-wink:   :icon-sad:
viber sticker.png

Δεν είναι θέμα προσωπικού γούστου Χάρη. "Μια χαρά" τα λες και τα ήδη υπάρχοντα (αν και πολύ μικροσκοπικά και κάποιες φορές δεν εμφανίζονται...). Απλώς, υπάρχουν και καλύτερα, δεν συμφωνείς? Και αφού κάνουμε προτάσεις για καλύτερο... Κυρίως στάσου στο δεύτερο μέρος της πρότασης, όπου με ένα κλικ μπορεί να εκφράζεται μία άποψη!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
If you can DREAM it,
you can DO it..!

Άβαταρ μέλους
Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Been thanked: 3 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Harris » 26 Ιουν 2018, 14:40

Νικολας72 έγραψε:
25 Ιουν 2018, 01:25
Ένα ένα μου έρχονται... Τα emoji και τα άλλα εικονίδια είναι κάπως ξεπερασμένα αισθητικά. Μήπως θα μπορούσε να εισρεύσει ένας αέρας ανανέωσης με κάτι πιο σημερινό...? Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχουμε και νεότερα μέλη στο forum τα οποία έχουν συνηθίσει τα πολύ πιο όμορφα γραφικά των κινητών... μη μας πουν και αναχρονιστικούς!!!
:gelio

Επίσης, κάποια από τα βασικότερα emoji, όπως αυτά που δηλώνουν "μου αρέσει", "γελάω", "είμαι χαρούμενος", "λυπάμαι", κλπ. θα μπορούσαν να βρίσκονται ως κουμπιά πάντα στο πλαίσιο ενός post, έτσι ώστε να εκφράζονται ακόμα και οι λιγομίλητοι του forum, έστω με μια εικόνα. (αρκεί να μην μετράει ως δημοσίευση στο μετρητή...) :naughty:

http://prntscr.com/jzibti
δεν σου αρέσουν αυτά; ;)

http://prntscr.com/jzicoq
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.

Άβαταρ μέλους
Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Harris » 26 Ιουν 2018, 14:35

Νικολας72 έγραψε:
25 Ιουν 2018, 01:28
Αααα... και με τα βιντεάκια τί γίνεται? Υπάρχει δυνατότητα να μπει βιντεάκι σε ανάρτηση? Κάποτε είχε ανοίξει μία συζήτηση για webinars? Το εξετάζουμε? Είναι εφικτό?

Copy Paste to link από το youtube p.x         https: // www.youtube.com/watch?v=4CyPjPPejOQ     χωρις τα  κενά  τόσο απλά! :)
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.

Άβαταρ μέλους
Harris
Υπέρ-Συντονιστής
Υπέρ-Συντονιστής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Harris » 26 Ιουν 2018, 14:32

thanos75 έγραψε:
24 Ιουν 2018, 16:10
Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν μπορώ να γράψω απάντηση σε κάποιο θέμα από το κινητό. ενώ από τον Η/Υ λειτουργεί κανονικά στο κινητό δεν μου ανοίγει το παράθυρο του κειμένου.
Screenshot_20180624-155332_BonsaiForumGR.jpg

Ναι το παρατήρησα και εγω απο την εφαρμογή του φορουμ που είναι για android λες αυτή εδω: viewtopic.php?t=7295
Ναι δεν παίζει... Θα το κοιτάξουμε. Με Chrome ή άλλον browser απο το κινητο παίζει όμως κανονικα σωστα;

Άβαταρ μέλους
Νικολας72
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Νικολας72 » 25 Ιουν 2018, 01:28

Αααα... και με τα βιντεάκια τί γίνεται? Υπάρχει δυνατότητα να μπει βιντεάκι σε ανάρτηση? Κάποτε είχε ανοίξει μία συζήτηση για webinars? Το εξετάζουμε? Είναι εφικτό?
If you can DREAM it,
you can DO it..!

Άβαταρ μέλους
Νικολας72
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Νικολας72 » 25 Ιουν 2018, 01:25

Ένα ένα μου έρχονται... Τα emoji και τα άλλα εικονίδια είναι κάπως ξεπερασμένα αισθητικά. Μήπως θα μπορούσε να εισρεύσει ένας αέρας ανανέωσης με κάτι πιο σημερινό...? Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχουμε και νεότερα μέλη στο forum τα οποία έχουν συνηθίσει τα πολύ πιο όμορφα γραφικά των κινητών... μη μας πουν και αναχρονιστικούς!!!
:gelio

Επίσης, κάποια από τα βασικότερα emoji, όπως αυτά που δηλώνουν "μου αρέσει", "γελάω", "είμαι χαρούμενος", "λυπάμαι", κλπ. θα μπορούσαν να βρίσκονται ως κουμπιά πάντα στο πλαίσιο ενός post, έτσι ώστε να εκφράζονται ακόμα και οι λιγομίλητοι του forum, έστω με μια εικόνα. (αρκεί να μην μετράει ως δημοσίευση στο μετρητή...) :naughty:

If you can DREAM it,
you can DO it..!

Άβαταρ μέλους
Νικολας72
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Νικολας72 » 25 Ιουν 2018, 01:11

Επίσης όταν επιλέγει κάποιος να δει ένα post, συνήθως έχει διαβάσει τα προηγούμενα και θέλει να δει τις τελευταίες εξελίξεις στο θέμα που τον ενδιαφέρει. Άρα το λογικό είναι να αναμένει κανείς να δει την τελευταία σελίδα κι όχι την πρώτη, συμφωνείτε?
If you can DREAM it,
you can DO it..!

Άβαταρ μέλους
Νικολας72
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Νικολας72 » 25 Ιουν 2018, 01:05

Εγώ αντιμετώπισα αρκετές φορές προβληματάκια με την εισαγωγή εικόνων... Νομίζω εάν κάνεις προ επισκόπηση για να δεις πως φαίνεται, χάνει τα link από τις φωτογραφίες, και όταν πατάς υποβολή, σου έχει μόνο την πρώτη που εισήγαγες... Δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος, αλλά επειδή οι εικόνες είναι σημαντικό μέρος της δουλειάς, θα έπρεπε να μπορεί κανείς να τις τοποθετήσει όπως θέλει, χωρίς προβλήματα. Να τις αλλάζει θέση, να τις μικραίνει ή να τις μεγαλώνει, όπως στο word... Δεν ξέρω αν είναι εφικτό, αλλά μια που τα γράφουμε... Εϊχα δοκιμάσει παλαιότερα να βάλω δύο φωτογραφίες πλάι-πλάι... ΑΔΥΝΑΤΟΝ! Εάν γινόταν, θα μπορούσε να υπάρχει ολόκληρη στήλη με το "πριν & μετά" κάποιας εργασίας. Ίσως και με default format όπου σε κάποιο σημείο/-α του κειμένου θα μπορούσε ο χρήστης να ορίσει δύο στήλες για να βάλει δύο φωτογραφίες δίπλα δίπλα.

Πως σας φαίνεται?
If you can DREAM it,
you can DO it..!

Άβαταρ μέλους
thanos75
Omono
Omono
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Δημοσίευση από thanos75 » 24 Ιουν 2018, 16:10

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν μπορώ να γράψω απάντηση σε κάποιο θέμα από το κινητό. ενώ από τον Η/Υ λειτουργεί κανονικά στο κινητό δεν μου ανοίγει το παράθυρο του κειμένου.
Screenshot_20180624-155332_BonsaiForumGR.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
Dim Papadopoulos
Mame
Mame

Δημοσίευση από Dim Papadopoulos » 21 Ιουν 2018, 19:15

Σφαίρα πάει το φόρουμ. Ένα κουμπί που μου άρεσε εάν το θέλετε και άλλοι βέβαια ηταν το κουμπί του like +1 κάτι τέτοιο.
Αλλά και χωρίς αυτό θα ζήσουμε 😂
Το δέντρο είναι ζωή!

Άβαταρ μέλους
thanos75
Omono
Omono

Δημοσίευση από thanos75 » 20 Ιουν 2018, 13:50

dragonail έγραψε:
19 Ιουν 2018, 22:45
thanos75 έγραψε:
μέσα από το προφίλ μας έδινε τη δυνατότητα να βλέπουμε τα θέματα που είχαμε ανοίξει ο καθένας μας ('δικά μου') ώστε να μπορούμε εύκολα να κάνουμε κάποιο update στα δεντράκια που έχουμε ανοίξει θέμα. Λειτουργούσε και σαν αρχείο για τον καθένα. αν γίνεται να προστεθεί πάλι στο προφίλ ή στις 'Γρήγορες συνδέσεις '.

Νομιζω πως είναι εντάξει Θάνο. σωστα;

μια χαρά!

Άβαταρ μέλους
sinaf
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από sinaf » 20 Ιουν 2018, 07:31

Εξαιρετική δουλειά! Όλα λειτουργούν άψογα. Πολύ φιλικό περιβάλλον για περιήγηση από tablet και κινητό, γρήγορο και με νέες δυνατότητες.
Προτεινόμενες προσθήκες:
-Κριτήριο κατηγοριοποίησης δικών μας δημοσιεύσεων ως δημιουργοί των θεμάτων, όπως είπε και ο Θάνος
-Γρήγορος σύνδεσμος για εργασίες ανα μήνα.
Ευχαριστούμε θερμά Χάρη!

Άβαταρ μέλους
dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Been thanked: 2 times

Δημοσίευση από dragonail » 19 Ιουν 2018, 22:45

thanos75 έγραψε:

Νομιζω πως είναι εντάξει Θάνο. σωστα;

Ο Δώρης είχε πει για τα κουμπια του edit παραθεσης κτλ είναι οκ.

Ο Ιωάννης μου έστειλε εμαιλ οτι έκανε login μέσω FACEBOOK να δουμε εαν ειναι και αυτο εντάξει...
Υπάρχει κάτι άλλο που δεν παίζει σωστά;

:text-thankyoublue:

alxalex
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο

Δημοσίευση από alxalex » 19 Ιουν 2018, 20:52

παιδια αυτο που λεει ο thanos75 ... Πραγματικα αν μπορειτε ξαναπροσθεστε αυτο το feature...νομιζω ηταν απο τα καλυτερα χαρακτηριστικα που ειχε το forum...μεγαλη ευκολια..

Γρηγόρης
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Γρηγόρης » 19 Ιουν 2018, 10:10

Μπράβο ρε παιδιά είναι πραγματικά πολύ πιο γρήγορο.Έτσι να γίνονται πάντα ωραία πράγματα για το site.

Hfestion
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Δημοσίευση από Hfestion » 19 Ιουν 2018, 08:08

Πολύ γρήγορο, BRAVO
Small Trees...
BIG DREAMS

Άβαταρ μέλους
Kostas
Omono
Omono

Δημοσίευση από Kostas » 19 Ιουν 2018, 01:13

Δεν εμφανίζεται στο πάνω μέρος κάποια εικονίδια.
Είναι γρήγορο πραγματικά.

Άβαταρ μέλους
thanos75
Omono
Omono

Δημοσίευση από thanos75 » 18 Ιουν 2018, 16:11

Απάντηση