Γιουνιπερος Green Carpet

Ερωτήσεις σχετικά με τα δέντρα σας
Απάντηση

Topic author
alxalex
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 15:27
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Γιουνιπερος Green Carpet

Δημοσίευση από alxalex »

νομιζω παιδια ειναι απολυτα υγιης....περασαμε σκληρο χειμωνα,εχω διαβασει οτι πολλες φορες μπορει ακομα και να παρουν και ενα καφετι χρωμα τα φυλλα...θα βγαλω αυριο μια πιο κοντινη οπως μου ζητησατε να τον δειτε καλυτερα...αλλωστε δεν προκειται να κανω κατι αλλο επανω του για φετος....μια μεταφυτευση τον Μαρτιο και τελος

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Γιουνιπερος Green Carpet

Δημοσίευση από marios »

Το χρωμα των φύλλων δεν είναι τόσο ζωντανό. Ο κορμός;

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: Γιουνιπερος Green Carpet

Δημοσίευση από Hfestion »

Με προβληματίζει λίγο το χρώμα από τα φύλλα του. Μπορείς να βγάλεις μια πιο κοντινή φωτογραφία?

Topic author
alxalex
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 15:27
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Γιουνιπερος Green Carpet

Δημοσίευση από alxalex »

Καλησπερα στο φορουμ.Δεν εχω κατι ιδιαιτερο απλα ανοιγω το thread για να δημιουργηθει ενα αρχειο στο συγκεκριμενο γιουνιπερο που αγορασα πριν καποιους μηνες.Τον ειχα ξεχασμενο σε μια γωνια,περασε τα χιονια προστατευμενος τωρα ειπα κατσε να τον στρωσω λιγακι και απο του χρονου βλεπουμε τι θα κανουμε μαζι του.Αλλωστε ειχα αλλα δεντρακια να ασχοληθω αυτο το διαστημα με συρματωμα.Τον σουλουπωσα λοιπον λιγακι και τον εβγαλα και μερικες φωτο να τον δειτε και εσεις και να τον παρακολουθουμε με το περασμα των χρονων.Τελος τα λογια παρακατω οι φωτο,η πρωτη οπως ηταν,η δευτερη οπως τον ψιλοσουλουπωσα(αν θεωρειται σουλουπωμα αυτο)
IMG_20190203_145908.jpg
IMG_20190203_155535.jpg
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση