Νεο μελος καραντινατο

Με τι ασχολείστε, άλλα hobbies ....
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Petros
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 643
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 11:02
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Νεο μελος καραντινατο

Δημοσίευση από Petros »

Καλώς τον

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Νεο μελος καραντινατο

Δημοσίευση από Hfestion »

Καλός ήρθες στην παρέα μας!!!!

Αν θες ανέβασε κάθε δέντρο σου σε ξεχωριστο ποστ για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε και για να υπάρχει σαν αρχείο.
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: Νεο μελος καραντινατο

Δημοσίευση από Sim62 »

Σαράντη καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Όλοι έχουμε διάθεση να βοηθήσουμε όχι απλά για να μην καταστρέψεις κανένα σου δέντρο, αλλά για να τα κάνεις ακόμη καλύτερα σαν bonsai.
Αν θέλεις ανέβασε φωτογραφίες (διάβασε στις χρήσιμες συμβουλές πως γίνεται αυτό σωστά) από τα δέντρα που θέλεις να ξεκινήσεις, το καθένα σε διαφορετικό topic για να βλέπουμε την πορεία του.
Διάβασε διάφορες καταχωρήσεις μελών για Acer πχ. και όσα άρθρα στην βιβλιοθήκη μας βρεις ενδιαφέροντα για να αρχίσεις να μπαίνεις στο νόημα.

Topic author
Ontherun
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 09 Δεκ 2020, 16:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 25 times

Νεο μελος καραντινατο

Δημοσίευση από Ontherun »

Καλησπερα σε ολους παιδια και και καλως σας βρηκα.
Λιγο η καραντινα λιγο η βαρεμαρα λιγο η δουλεια,ειπα να δωσω λιγο παραπανω χρονο στα φυτα μου που με συνοδευουν αρκετα χρονια.
Ειμαι ο Σαραντης και σας χαιρετω απο την Αθηνα.
Καιρος να αλλαξω λιγο τη συσταση στο μπαλκονι και δε ξερω πως μου ηρθε να μετατρεψω καποια φυτα σε bonsai.Αδαης στο αντικειμενο ψαχνοντας βρηκα το φορουμ και ειπα ευκαιρια αν καποιος εχει τη διαθεση να βοηθησει.
Ειπα να ξεκινησω με τους ιαπωνικους σφενδαμους που εχω και ισως να συνεχισω και με αλλα.
Θα ειναι σωστη αποφαση;ποιος ξερει;θα καταστρεψω τα φυτα μου;παλι κανεις δε ξερει.
Σιγουρα θα ειναι ποιοτικος χρονος ενασχολησης και ολο και κατι θα μαθω απο αυτο!
Γιαυτο και παλι καλως σας βρηκα και να ειμαστε ολοι καλα
Απάντηση