WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Συναντήσεις εργασίας των μελών (workshops)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Harris »

Φωτογραφίες απο το Workshop μπορείτε να δείτε και εδώ: https://library.bonsaiforum.gr/index.ph ... -2019.html
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

myrtilos
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 17 Μάιος 2014, 18:08
Has thanked: 74 times
Been thanked: 24 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από myrtilos »

Προτείνω να βάλουμε σαν στόχο ένα πανελλήνιο workshop το οποίο να γίνεται μια φορά τον χρόνο σε σημαντική περίοδο(Άνοιξη η Φθινόπωρο) σε μέρος που θα μοιράζει τις αποστάσεις.
Άβαταρ μέλους

sinaf
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: 02 Μάιος 2015, 00:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 45 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από sinaf »

Πραγματικά ήταν άλλο ένα πετυχημένο workshop. Giorgos.G ευχαριστούμε που βρήκες χρόνο κατά την επίσκεψή σου στην Αθήνα, να έρθεις στην παρέα μας φέρνοντας μάλιστα και τα δικά σου δέντρα, τα οποία δεν τα λες και μικρά.
@Harris, ευχαριστώ για την όμορφη βουκαμβίλια που μου χάρισες, είναι ένα δώρο φιλίας που θα έχει περίοπτη θέση ανάμεσα στα υπόλοιπα δεντράκια μου.
Ανεβάζω και μερικές φώτο από τη συνάντηση.
 
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4482
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 310 times
Been thanked: 239 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Hfestion »

Άλλο ένα workshop πραγματοποιήθηκε με επιτυχία. Χάρηκα πάρα πολύ που είδα φίλους που είχα να δω καιρό αλλα και νέα άτομα που τα γνώρισα και από κοντά.

Υ.γ: φίλε Γιώργο περιμένω φωτογραφίες από τον γιουνιπερο που διαμορφώσαμε παρέα.
Άβαταρ μέλους

dragonail
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 04:09
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 27 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από dragonail »

Κάποιες οδηγίες για το πώς θα πάτε εκεί.
Οπως ειμαστε στην Κατεχάκη ( ευθεία που βρισκεται το 401 Γενικο Νοσοκομείο Στρατού και Αεροποριας απέναντι) είναι η είσοδος για Μπάντμιντον στα 20 μέτρα έχει ταμπελα με το πάρκινγκ για Γλυπτοθήκη. 
IMG_20170419_100549.jpg
Παρκάρουμε στον πάρκινγκ της Γλυπτοθήκης (έχει και ίσκιο)... Φτάσαμε!



Η είσοδος απο Κατεχάκη εδώ είναι που κάνουμε δεξιά.

Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6681
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 134 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Harris »

Τέλεια Παναγιώτη! . Να φέρετε τα δέντρα σας και θα κάνουμε μια διαμόρφωση όλοι παρέα.
Θα ανεβάσω διαδραστικό χάρτη.
Κυριακή να περάσουμε όπως πάντα υπέροχα.
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Giorgos G. »

Hfestion έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:17
Giorgos G. έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:13
Μένω εκτός Αθηνών αλλά ενδέχεται το επόμενο Σ/Κ να είμαι στην πρωτεύουσα οπότε θα με ενδιέφερε να συμμετάσχω στο workshop με κανα-δυό από τα δεντράκια μου.
Θα μπορούσα να μάθω κάποιες σχετικές διαδικαστικές λεπτομέρειες? π.χ. αν χρειάζεται να  δηλώσει κάποιος συμμετοχή ή oτιδήποτε άλλο σχετικό απαιτείται για τη συμμετοχή
Ευχαριστώ

Απλά έρχεσαι με την καφεδαρα σου και το χαμόγελο σου!!!
Αν μπορείς να έχεις κάτι για να ακουμπήσεις το δέντρο σου που θα δουλέψεις καλό θα ήταν. Ένα καφάσι, μια πτυσσόμενη καρέκλα 
οκ, ευχαριστώ πολύ. Εφόσον μπορέσω να βρίσκομαι Αθήνα, θα χαρώ να σας γνωρίσω και από κοντά

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4482
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 310 times
Been thanked: 239 times
Επικοινωνία:

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Hfestion »

Giorgos G. έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:13
Μένω εκτός Αθηνών αλλά ενδέχεται το επόμενο Σ/Κ να είμαι στην πρωτεύουσα οπότε θα με ενδιέφερε να συμμετάσχω στο workshop με κανα-δυό από τα δεντράκια μου.
Θα μπορούσα να μάθω κάποιες σχετικές διαδικαστικές λεπτομέρειες? π.χ. αν χρειάζεται να  δηλώσει κάποιος συμμετοχή ή oτιδήποτε άλλο σχετικό απαιτείται για τη συμμετοχή
Ευχαριστώ

Απλά έρχεσαι με την καφεδαρα σου και το χαμόγελο σου!!!
Αν μπορείς να έχεις κάτι για να ακουμπήσεις το δέντρο σου που θα δουλέψεις καλό θα ήταν. Ένα καφάσι, μια πτυσσόμενη καρέκλα
Άβαταρ μέλους

Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από Giorgos G. »

Μένω εκτός Αθηνών αλλά ενδέχεται το επόμενο Σ/Κ να είμαι στην πρωτεύουσα οπότε θα με ενδιέφερε να συμμετάσχω στο workshop με κανα-δυό από τα δεντράκια μου.
Θα μπορούσα να μάθω κάποιες σχετικές διαδικαστικές λεπτομέρειες? π.χ. αν χρειάζεται να  δηλώσει κάποιος συμμετοχή ή oτιδήποτε άλλο σχετικό απαιτείται για τη συμμετοχή
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους

Topic author
karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 7 times
Been thanked: 44 times

WORKSHOP BONSAIFORUM 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Δημοσίευση από karesansui »

IMG_20190503_160215.jpg
Σεπτέμβριος, ο πρώτος μήνας του Φθινοπώρου ή κατ' εμάς ο τελευταίος του καλοκαιριού! :dance:
Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ο μήνας αυτός φέρει τον χαρακτηρισμό του μελαγχολικού μήνα τής χρονιάς! Υπάρχουν τόσοι λόγοι να μην μελαγχολούμε... Κλείνουμε τον κλιματισμό, καθόλου κουνούπια, ένα φλισάκι σκεπάζει τον βραδινό ύπνο μας. Περπατάς χωρίς να ιδρώνεις, η θάλασσα ακόμα ζεστή, τα σταφύλια άφθονα, οι παρέες ξανασμίγουν μετά τον αποχωρισμό της θερινής ραστώνης.
Έτσι λοιπόν κι εμείς στο bonsaiforum οργανώνουμε την πρώτη συνάντηση τής χρονιάς, την πρώτη ημέρα του Φθινοπώρου, την πρώτη μετά την φθινοπωρινή ισημερία δηλαδή, Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:00 πμ στην Γλυπτοθήκη, στού Γουδή.

Θα είμαστε όλοι εκεί.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Απάντηση