Εργαλεια απο ebay

Φωτογραφίζουμε το δέντρο μας πριν την αγορά του και το παρουσιάζουμε για γνώμες - συμβουλές.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: Εργαλεια απο ebay

Δημοσίευση από Sim62 »

Harris έγραψε:Αυτό που λεει ο σιμ62 εχει δίκιο και τα ryuga ειναι καλα. Εγω εχω βρει κινεζικα (Tian) σε πολυ καλη ποιοτητα (εχει αγορασει και ο Karesansui) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος. Αγόρασα προσφατα ενα ψαλιδι stainless steel στα ~21ευρω.
Η γνωμη μου ειναι οτι δεν τα θες ΟΛΑ αυτα τα εργαλεια...

Πράγματι και τα Tian είναι ανάλογης ποιότητας με τα Ryuga. Πολύ καλά εργαλεία για κινέζικα και τα δυό τους. Τουλάχιστον έχουν κάποιες προδιαγραφές στα μέταλλα τους και από ότι έχω δεί και ψάξει περνάνε και τα δύο από ποιοτικό έλεγχο της προκοπής και το σημαντικότερο είναι και τα δύο αποδεκτά και κινούνται και στην γιαπωνέζικη αγορά.
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: Εργαλεια απο ebay

Δημοσίευση από Harris »

Αυτό που λεει ο σιμ62 εχει δίκιο και τα ryuga ειναι καλα. Εγω εχω βρει κινεζικα (Tian) σε πολυ καλη ποιοτητα (εχει αγορασει και ο Karesansui) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος. Αγόρασα προσφατα ενα ψαλιδι stainless steel στα ~21ευρω.
Η γνωμη μου ειναι οτι δεν τα θες ΟΛΑ αυτα τα εργαλεια...
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: Εργαλεια απο ebay

Δημοσίευση από Sim62 »

[justify]Πιστεύω να το είδες ότι η τιμή δεν είναι 70 ευρώ αλλά 115-120 ανάλογα με την ισοτιμία της ημέρας. Χωρίς να αναφέρω ότι μπορεί να την πατήσεις στον εκτελωνισμό και να πληρώσεις πολύ περισσότερα ανάλογα με την διάθεση του υπάλληλου του τελωνείου. Επειδή η ποιότητα είναι σίγουρα ότι χειρότερο υπάρχει θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο περισσότερο. Ψάξε στο ebay.uk για να γλυτώσεις τελωνεία και λοιπά προβλήματα. [/justify][justify]Με τα ίδια πάνω κάτω χρήματα όμως μπορείς να αγοράσεις εργαλεία πολύ καλύτερης ποιότητας απο αυτά. Λιγότερα όμως. Δεν νομίζω άλλωστε ότι τα χρειάζεσαι όλα αυτά. Μια πολύ καλή επιλογή σε κάπως ποιοτικά κινέζικα είναι τα Ryuga. Εχω αγοράσει από γερμανική ιστοσελίδα , τα έχω ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή τους. Βέβαια ισχύει εδώ απόλυτα αυτό που λένε στους κύκλους των bonsai ότι το χειρότερο γιαπωνέζικο είναι πολλές κλάσεις ανώτερο από το καλύτερο κινέζικο. Μην έχεις καμμιά αμφιβολία για αυτό και είναι κάτι που έχει να κάνει με τα μέταλλα που χρησιμοποιούν εκατέρωθεν. [/justify][justify]Αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες στείλε μου π.μ για να μην κάνουμε και ανοικτή διαφήμιση.[/justify]
Άβαταρ μέλους

Petros
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 643
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 11:02
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Εργαλεια απο ebay

Δημοσίευση από Petros »

Τα χρειάζεσαι όλα αυτά τα εργαλεία;
Άβαταρ μέλους

Topic author
DimosA
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 07 Απρ 2014, 23:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εργαλεια απο ebay

Δημοσίευση από DimosA »

Καλημέρα και καλό μηνα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει αγοράσει εργαλεία απο το ebay.
Πως σας φαίνετε η τιμή και αν είναι καλά.?


http://www.ebay.com/itm/Brand-New-21-Pi ... 4d3000c80c
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση