Σεκόγιες

Φωτογραφίζουμε το δέντρο μας πριν την αγορά του και το παρουσιάζουμε για γνώμες - συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Lazorik
Shohin
Shohin

Re: Σεκόγιες

Δημοσίευση από Lazorik » 15 Σεπ 2016, 00:56

Sim62 σε ευχαριστώ, φαίνεται ενδιαφέρον όσο μπόρεσα να διαβάσω. Απ'το ίδιο φυτώριο αγόρασα και τις σεκόγιες. Σήμερα έκανα τη μεταφύτευση στο ποτ χωρίς να έχω πρόσβαση στη βιβλιοθήκη, οπότε ό,τι άρθρο μου προτείνετε θα το χρησιμοποιήσω σε κάποια μελλοντική προσπάθεια. Άσχετο, δεν είχα προσέξει ότι είμαστε συντοπίτες, αν δεν σε πειράζει θα σου στείλω κάποια στιγμή πμ μήπως μπορείς να με κατευθύνεις σαν πιο έμπειρος, γιατί η αγορά των μπονσάι εδώ είναι σχετικά περιορισμένη και δεν βρίσκω κάποια πράγματα που θα ήθελα.
iohokahey τρία χρόνια σε γλάστρα θα ξεπεράσουν και μένα σε ύψος, είναι ήδη 80 εκατοστά   :drool: . Σοβαρά τώρα, δεν έχεις άδικο σ' αυτό που λες αλλά έχω ένα μπαλκόνι γεμάτο γλάστρες και ήθελα να κάνω κάτι διαφορετικό με τις σεκόγιες. Εξάλλου το ποτ είναι σχετικά ευρύχωρο και πιστεύω θα βρουν χώρο να αναπτυχθούν για κάποια χρόνια.

Άβαταρ μέλους
RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece

Δημοσίευση από RiaDr » 16 Σεπ 2016, 08:50

Lazorik έγραψε:Ευχαριστώ αλλά δεν έχω κωδικούς βιβλιοθήκης και μια φορά που ζήτησα δεν πήρα απάντηση.
Μου φαίνεται απίθανο να μην πήρες καν απάντηση. Έχεις ελέγξει τα spam σου;  :think:
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."

Άβαταρ μέλους
Lazorik
Shohin
Shohin

Δημοσίευση από Lazorik » 16 Σεπ 2016, 16:28

Δεν τους ζήτησα μέσω mail, έστειλα πμ στον διαχειριστή.

Απάντηση