Αγριοελια

Παρουσιάσεις προ–μπονσάϊ μελών

Antonios
Mame
Mame
Has thanked: 29 times
Been thanked: 9 times

Re: Αγριοελια

Δημοσίευση από Antonios » 30 Σεπ 2019, 18:44

Απλά δέντραρα ότι καλύτερο έχω δει ποτέ και από γνωστά site στο διαδίκτυο πρέπει να είναι και το καλύτερο δέντρο στο forum. Τι μέγεθος έχει περίπου?
These users thanked the author Antonios for the post:
ioannis.makris (30 Σεπ 2019, 21:16)
Rating: 50%

Topic author
ioannis.makris
Shohin
Shohin
Has thanked: 48 times
Been thanked: 20 times

Δημοσίευση από ioannis.makris » 30 Σεπ 2019, 17:31

Σε  ευχαριστω πολυ Νικολα αλλα πραγματικα νιωθω οτι μονο εσυ ανυπομονεις, και σε ξανα ευχαριστω πολυ γι αυτο. αν θελεις μπορω να σου στειλω το βιντεακι σε μαιλ η στο facebook αν εχεις 

Άβαταρ μέλους

Νικολας72
Shohin
Shohin
Has thanked: 16 times
Been thanked: 26 times

Δημοσίευση από Νικολας72 » 30 Σεπ 2019, 09:17

Αγαπητέ Γιάννη,

όποιος δηλώσει ότι βαρέθηκε τις αγριελιές σου, είναι σαν να ομολογεί ότι βρίσκεται σε λάθος forum... Ή απλώς επαληθεύει την διαχρονικότητα του μύθου του Αισώπου, με την αλεπού και την κομμένη ουρά..!

Το δέντρο είναι απλά δεντράρα! Κίνηση, χαρακτήρας, κορμάρα, ηλικία, ταλαιπωρία..! Μπράβο για την επιλογή, με το καλό να την υποδεχθείς στο χώρο σου και να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για το μέγεθός της. Και συμφωνώ μαζί σου ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς για πολλά-πολλά χρόνια μαζί της. Όσο για το ολικό κλάδεμα, θα το αξιολογήσεις με σύνεση όταν έρθει στο χώρο σου με την ηρεμία σου. Να θυμάσαι ότι δεν χρειάζεται να γίνουν όλα μαζί...

Για το βιντεάκι, είναι απλά τα πράγματα. Δημιουργείς (αν δεν έχεις ήδη...) ένα κανάλι στο Youtube, ανεβάζεις εκεί το βιντεάκι σου, και στην συνέχεια κάνεις copy-paste το link σ' ένα σχετικό κειμενάκι σε νέα ανάρτηση. That's all..!

Άντε, ανυπομονούμε..!
These users thanked the author Νικολας72 for the post:
ioannis.makris (30 Σεπ 2019, 21:16)
If you can DREAM it,
you can DO it..!

Topic author
ioannis.makris
Shohin
Shohin
Has thanked: 48 times
Been thanked: 20 times

Αγριοελια

Δημοσίευση από ioannis.makris » 29 Σεπ 2019, 23:12

Ένα από τα 6 δεντράκια που θα κρατήσω. Αγοράστηκε από φυτώριο και την είχα βάλει στο μάτι πριν 2 χρόνια. Η τιμή ήταν εξωφρενική για έμενα και έτσι άπλα περίμενα να έρθει η στιγμή που θα την αγοράσω στην τιμή που έπρεπε (3φωρες κατω απο την αρχικη) και έτσι έγινε. Πούλησα καμιά 10αρια δεντράκια για να την πάρω άλλα  άξιζε πολύ
Οι φωτός είναι από το φυτώριο ακόμα δεν έχει έρθει στον κήπο μου την περιμένω με αγωνιά. 
Μάλλον θα κλαδευτούν όλα τα κλαδιά της δεν θα μείνει τίποτα. Θα την αρχίσω απο την αρχή. Νομίζω ότι αξίζει πολύ τον κόπο για ένα τέτοιο δέντρο να περιμένω χρόνια ώστε να γίνει αυτό που θέλω. Δεν ξερω για εσας αλλα εγω το αγαπησα 

IMG_1698.JPEG
IMG_1696.JPG
IMG_1697.JPG

Προστέθηκε μετά από 5 λεπτά 34 δευτερόλεπτα:
Sorry για τα ορθογραφικά πάντα αφηρημένος και πάντα ολίγον δυσλεκτικός

Προστέθηκε μετά από 8 λεπτά 48 δευτερόλεπτα:
Έχω και βίντεο άλλα δεν ξέρω πως να το ανεβάσω, Επίσης νομίζω πως βαρεθήκατε να με βλέπετε να ανεβάζω αγριελιές, εγώ θα με βαριόμουν άλλα είναι ένα δέντρο που το λατρεύω. Αγοράστηκε απορρίπτοντας ένα juniper sampina και ενα skots pine και τα δυο μεγάλα δέντρα και σε ηλικία άλλα και σε μέγεθος άλλα με κέρδισε η Αγριελιά
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author ioannis.makris for the post:
Hfestion (30 Σεπ 2019, 08:38)

Απάντηση