ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Με τι ασχολείστε, άλλα hobbies ....
Άβαταρ μέλους

vaggelakos7
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 03 Απρ 2012, 21:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από vaggelakos7 »

[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... banplz.gif[/img]
Hfestion έγραψε:Ποιο είναι το πρόβλημα σου? Ποίος ειναι περισσότερο μάστερ και πιο λιγότερο? Ποιος έχει τον τίτλο και ποιος οχι? Τι είναι αυτο που ψάχνεις?

Πάντως αν θες να κρατήσεις την μαμούθ συλλογή σου κρυφή δεν υπάρχει πρόβλημα. Οτι θες εσύ.
Τι περιμένεις να σου δείξει; Σαρκοφάγα και Ρόδο της Ιεριχούς που έχει στην συλλογή του; Καληνύχτα σας!

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4491
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 323 times
Been thanked: 242 times
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Hfestion »

Ποιο είναι το πρόβλημα σου? Ποίος ειναι περισσότερο μάστερ και πιο λιγότερο? Ποιος έχει τον τίτλο και ποιος οχι? Τι είναι αυτο που ψάχνεις?

Πάντως αν θες να κρατήσεις την μαμούθ συλλογή σου κρυφή δεν υπάρχει πρόβλημα. Οτι θες εσύ.
Άβαταρ μέλους

CaptainAmerica
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 00:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από CaptainAmerica »

Αν σου απαντήσω θα ανεβάσεις μερικά απο τα δεντρα σου που εχεις δουλέψει;

Topic author
Mr Migiaki
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Απρ 2014, 20:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Mr Migiaki »

RiaDr έγραψε:Είπα να "απεργήσω" μέρα που ήταν εχθές και απείχα του φόρουμ, αλλά τα καλύτερα χάνω μου φαίνεται... [ Εικόνα ]

Κι από καθαρά κοινωνιολογικής πλευράς να το δει κανείς το θέμα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Πώς δηλαδή μπαίνουν τόσοι άνθρωποι, έμπειροι και στα του διαδικτύου και στα των μπονσάι, στη διαδικασία της εκλογίκευσης. Αφού ειναι γνωστό πως στο διαδίκτυο ό,τι δηλώσεις είσαι, γιατί να χαλάμε τη ζαχαρένια μας; Όποιος θέλει να μας "διδάξει", ας μας διδάξει, όποιος θέλει να υπερηφανευτεί ας υπερηφανευτεί, η αλήθεια φαίνεται πάντα εκ του σύνεγγυς. Όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια.

Συνεπώς αγαπητέ κύριε Μυγιάγκι, ιδού η Αθήνα (η Ρόδος δυστυχώς μας πέφτει μακριά) ιδού και το πήδημα, εν προκειμένω η επόμενη συνάντηση. Θα χαρούμε να μας διδάξετε. Η τέχνη των μπονσάι προϋποθέτει σεμνότητα, τόσο σε επίπεδο συμπεριφοράς, όσο και σε επίπεδο παραγόμενου έργου. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα με πολλές δεκαετίες πείρας στην πλάτη τους, με δέντρα ισάξια ξένων μάστερς που δεν έχουν μπει ποτέ στη διαδικασία να θεωρήσουν εαυτούς ανώτερους. Και το φόρουμ ως ζωντανός οργανισμός που είναι ξέρει ποια στοιχεια να αποβάλει από μόνο του με τον καιρό.

υγ Την αίσθηση ότι μπήκατε σπίτι σας και σας καλωσόριζε ως οικοδεσπότης κάποιος ξένος την είχατε κι άλλοι; [ Εικόνα ]
Δέχομαι την πρόσκληση με μεγάλη χαρά.Πες μου ομως ποιοι έχουν στην πλάτη τους πολλές δεκαετίες και είναι ισαξιοι ξένων μαστερς ;Να κοιταξω με προσοχή τα δέντρα τους;
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από RiaDr »

Είπα να "απεργήσω" μέρα που ήταν εχθές και απείχα του φόρουμ, αλλά τα καλύτερα χάνω μου φαίνεται... [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... flower.gif[/img]

Κι από καθαρά κοινωνιολογικής πλευράς να το δει κανείς το θέμα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Πώς δηλαδή μπαίνουν τόσοι άνθρωποι, έμπειροι και στα του διαδικτύου και στα των μπονσάι, στη διαδικασία της εκλογίκευσης. Αφού ειναι γνωστό πως στο διαδίκτυο ό,τι δηλώσεις είσαι, γιατί να χαλάμε τη ζαχαρένια μας; Όποιος θέλει να μας "διδάξει", ας μας διδάξει, όποιος θέλει να υπερηφανευτεί ας υπερηφανευτεί, η αλήθεια φαίνεται πάντα εκ του σύνεγγυς. Όλα τα υπόλοιπα είναι λόγια.

Συνεπώς αγαπητέ κύριε Μυγιάγκι, ιδού η Αθήνα (η Ρόδος δυστυχώς μας πέφτει μακριά) ιδού και το πήδημα, εν προκειμένω η επόμενη συνάντηση. Θα χαρούμε να μας διδάξετε. Η τέχνη των μπονσάι προϋποθέτει σεμνότητα, τόσο σε επίπεδο συμπεριφοράς, όσο και σε επίπεδο παραγόμενου έργου. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα με πολλές δεκαετίες πείρας στην πλάτη τους, με δέντρα ισάξια ξένων μάστερς που δεν έχουν μπει ποτέ στη διαδικασία να θεωρήσουν εαυτούς ανώτερους. Και το φόρουμ ως ζωντανός οργανισμός που είναι ξέρει ποια στοιχεια να αποβάλει από μόνο του με τον καιρό.

υγ Την αίσθηση ότι μπήκατε σπίτι σας και σας καλωσόριζε ως οικοδεσπότης κάποιος ξένος την είχατε κι άλλοι; [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... olling.gif[/img]
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."

thalassolikos
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 16 Απρ 2014, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από thalassolikos »

Jean-Zac έγραψε:
tsantos έγραψε:Τελικα κανα εργο θα δουμε???
Έργο στον κινηματογράφο Mr Tsantos !!!

Η συζήτηση όσο πάει και γίνεται πιο ενδιαφέρουσα . Βλέπω να την διαβάζουν αρκετοί και να καλωσορίζουν ανάλογα.

Καλώς σε βρήκαμε και εμείς Κύριε Μιγιάκι.

Είμαστε δηλωμένοι ως ερασιτέχνες σε αυτό το χόμπυ και τα δικά σας χρόνια ενασχόλησης με τα μπονσάι αλλά και η εμπειρία που αποκτήσατε θα μας είναι χρήσιμα ώστε να γίνουμε καλύτεροι και ίσως μία ημέρα να σας φτάσουμε και να σας ξεπεράσουμε.

Αυτός είναι και ο στόχος ενός δασκάλου. Οι μαθητές του να τον ξεπεράσουν. Αρχίστε λοιπόν σιγά-σιγά να ξεδιπλώνετε τις γνώσεις σας, τα λάθη σας και τις όποιες εμπειρίες σας για το καλό όλων μας.

Τώρα για την παρουσίαση των δένδρων σας αυτό εξαρτάται από εσάς. Εμείς θα περιμένουμε να δούμε και κάποιο φωτογραφικό υλικό της πορείας των από την αγορά έως την σημερινή του κατάσταση. Είμαστε πολλά άτομα στην επαρχεία και μόνο οι φωτογραφίες μπορούν να μας βοηθήσουν.

Θα είναι μεγάλη βοήθεια για εμάς τους ερασιτέχνες χομπίστες ώστε να καταλάβουμε κάποια πράγματα γιατί δεν έχουμε και την δυνατότητα να αγοράσουμε από το εξωτερικό και αρκούμεθα σε φτηνά δενδράκια του φυτωρίου.
Jean Jack νομίζω ότι αδικεις τον εαυτό σου.Είσαι μεγάλος δασκαλος.Μπορεί βέβαια τα δέντρα σου να μην λένε πολλά και να στερούνται ομορφιάς αλλά τα σκίτσα σου ειναι υπέροχα,αν και τις πιο πολλες φορες ουτοπικά.Ενας θεωρητικός δάσκαλος λοιπον.
Έλεός αφήστε τον άνθρωπο να αποδείξει τα λεγόμενα του.
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2504
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 236 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Jean-Zac »

tsantos έγραψε:Τελικα κανα εργο θα δουμε???
Έργο στον κινηματογράφο Mr Tsantos !!!

Η συζήτηση όσο πάει και γίνεται πιο ενδιαφέρουσα . Βλέπω να την διαβάζουν αρκετοί και να καλωσορίζουν ανάλογα.

Καλώς σε βρήκαμε και εμείς Κύριε Μιγιάκι.

Είμαστε δηλωμένοι ως ερασιτέχνες σε αυτό το χόμπυ και τα δικά σας χρόνια ενασχόλησης με τα μπονσάι αλλά και η εμπειρία που αποκτήσατε θα μας είναι χρήσιμα ώστε να γίνουμε καλύτεροι και ίσως μία ημέρα να σας φτάσουμε και να σας ξεπεράσουμε.

Αυτός είναι και ο στόχος ενός δασκάλου. Οι μαθητές του να τον ξεπεράσουν. Αρχίστε λοιπόν σιγά-σιγά να ξεδιπλώνετε τις γνώσεις σας, τα λάθη σας και τις όποιες εμπειρίες σας για το καλό όλων μας.

Τώρα για την παρουσίαση των δένδρων σας αυτό εξαρτάται από εσάς. Εμείς θα περιμένουμε να δούμε και κάποιο φωτογραφικό υλικό της πορείας των από την αγορά έως την σημερινή του κατάσταση. Είμαστε πολλά άτομα στην επαρχεία και μόνο οι φωτογραφίες μπορούν να μας βοηθήσουν.

Θα είναι μεγάλη βοήθεια για εμάς τους ερασιτέχνες χομπίστες ώστε να καταλάβουμε κάποια πράγματα γιατί δεν έχουμε και την δυνατότητα να αγοράσουμε από το εξωτερικό και αρκούμεθα σε φτηνά δενδράκια του φυτωρίου.
Άβαταρ μέλους

tsantos
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 11 Φεβ 2011, 21:14
Τοποθεσία: Κερκυρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από tsantos »

Καλως ηρθες!!!
Και οι υπολοιποι να μην το δουμε???

Αυτόματη Συγχώνευση Δημοσίευσης -- 01 Μάιος 2014, 08:59 --

Συμπαθιο,δεν ειδα οτι ειχε κ δευτερη σελιδα η συζητηση!
Τελικα κανα εργο θα δουμε???

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4491
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 323 times
Been thanked: 242 times
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Hfestion »

Mr Migiaki έγραψε:ειναι απαραιτητο αυτο?δεν συνηθιζω να κοκορευομαι για τις δημιουργιες μου...
Αν θες ομως μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση και να φερω 2-3 εργα μου για να σας μαθω λιγο απο την τεχνικη μου...
αν παρατηρήσεις στις ενότητες του φόρουμ γράφει παρουσιάσεις bonsai η pre-bonsai και όχι κοκορεμα bonsai η pre-bonsai , πράγμα που σημάνει ότι σε κοκορεβομαστε για τα δέντρα μας αλλά τα παρουσιαζουμε. Ο λόγος που παρουσιαζουμε δέντρα μας είναι είτε για να βοηθήσουμε είτε για να βοηθηθουμε και όχι για επίδειξη.
Άβαταρ μέλους

Καραγιωργος Α
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 678
Εγγραφή: 01 Ιουν 2013, 23:27
Τοποθεσία: Εύβοια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Καραγιωργος Α »

Mr Migiaki έγραψε:ειναι απαραιτητο αυτο?δεν συνηθιζω να κοκορευομαι για τις δημιουργιες μου...
Αν θες ομως μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση και να φερω 2-3 εργα μου για να σας μαθω λιγο απο την τεχνικη μου...

Εχω Πρόταση .....

....Θα ήθελα αυτή η συνάντηση να γίνει στον Κήπο μου θα βάλω τους Οίνους και εσυ το Πνεύμα!!!
Στείλε (πμ) Πρώτα σε Harris Και μετά να Κανονιστουμε! [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... violin.gif[/img]

.... Ps. Με το Ρίσκο έρχεται η Πρόοδο !!![img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... cheers.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από karesansui »

Mr Migiaki έγραψε:Κυριε karesansui δεν ειχα καμοια τετοια προθεση απλα απο το καλημερα αμυνωμαι στις Ηρωνιες σας!!!!!Δεν προλαβα να κανω ενα τυπογραφικο λαθος και αμεσως εσεις προσωπικα μονο που δεν με κρεμασατε.Ποσο μαλλον να βγαζετε και συμπερασματα για την εμπειρια μου...
Το αν το παιζω δασκαλος η οχι μαλλον σε αλλους πρεπει να το πεις αυτο...
Οσο αφορα για την λεξη επιθεωρητής μου θύμισε παλιες εποχές αλλά τον ρολο αυτο τον παιζουν τωρα καποιοι αλλοι εδω μεσα...

Ας εχουμε μια τυπικη και ειλικρινη συνεργασια λοιπον μπας και μαθουμε και τιποτα...
Προσωπικά δεν σας κρέμασα και μη γνωρίζοντας ή μάλλον, αγνοώντας παντελώς το ...έργο σας και την εμπειρία σας ΔΕΝ βγάζω ΚΑΝΕΝΑ συμπέρασμα...
Τα υπόλοιπα τα αφήνω ασχολίαστα.
Όσον αφορά την τελευταία προτροπή σας περί τυπικής συνεργασίας! Αλήθεια; έτσι το βλέπετε εσείς; Ως τυπική συνεργασία; Μα δεν σας υποχρέωσε ουδείς να αναλάβετε αυτό τον ρόλο! Αυτοβούλως πράξατε...μπορείτε να αποποιηθείτε τον ρόλο οποτεδήποτε το επιθυμήσετε, δεν θα σας εμποδίσω/ουμε, εντίμως το αναφέρω!
Όσο για το περί ειλικρινούς συνεργασίας και "μπάς και μάθουμε τίποτε" ΧΑΙΡΟΜΑΙ που αναγνωρίζεται οτι η φράση του Σόλωνα του Αθηναίου (τον έχετε ακουστά θαρρώ) "γηράσκω δ΄αεί πολλά διδασκόμενος" αλλά και του Σωκράτη(ομοίως) "εν οίδα, οτι ουδέν οίδα" έχει εφαρμογή και δι΄υμάς!!
Καλή σας Νύχτα! [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... flower.gif[/img]
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake

Topic author
Mr Migiaki
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Απρ 2014, 20:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Mr Migiaki »

Κυριε karesansui δεν ειχα καμοια τετοια προθεση απλα απο το καλημερα αμυνωμαι στις Ηρωνιες σας!!!!!Δεν προλαβα να κανω ενα τυπογραφικο λαθος και αμεσως εσεις προσωπικα μονο που δεν με κρεμασατε.Ποσο μαλλον να βγαζετε και συμπερασματα για την εμπειρια μου...
Το αν το παιζω δασκαλος η οχι μαλλον σε αλλους πρεπει να το πεις αυτο...
Οσο αφορα για την λεξη επιθεωρητής μου θύμισε παλιες εποχές αλλά τον ρολο αυτο τον παιζουν τωρα καποιοι αλλοι εδω μεσα...
Ας εχουμε μια τυπικη και ειλικρινη συνεργασια λοιπον μπας και μαθουμε και τιποτα...
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από karesansui »

"Διαφήμηση του έργου"? Μα ποιός είστε κυριέ μου που τόσο επιμελώς(;) αποκρύπτετε την ταυτότητά σας κάτω απο τον επιθετικό προσδιορισμό Mr Migiaki. Με προβληματίζετε...
Όσο για την υπεροψία αυτή αναδυκνύεται σε κάθε ύστερη πρότασή σας...
Παρουσιαστήκατε κύριε σε αυτό το φόρουμ για να μας μαλώσετε, να μας διδάξετε ή να βάλετε τάξη; Αναρωτιέμαι (ρητορικώς, βέβαιως)!
Σεμνότητα πάντως, μεγαλοπρέπεια, σύνεση και συγκαταβατικότητα που πρέπει να έχει ένας αυτοπροσδιοριζόμενος επαίων σε μια ομάδα απο μαθητούδια ΔΕΝ την έχετε! Δάσκαλος δεν είσαστε πραγματικός... Σαν επιθεωρητής (της παλιάς σχολής) μου ακούγεστε και να με συμπαθάτε!
Θα ήθελα να είστε πιο προσηνής να κατέβετε στο επίπεδό μας και να μας αναλάβετε εξ΄απαλών ονύχων!!

Αρκετά με τις αντεγκλήσεις εκατέρωθεν...σταματώ εδώ πρώτος και αναμένω μια πραγματική και ειλικρινή συνεργασία!
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Harris »

Mr Migiaki έγραψε:[ Εικόνα ]Διακρινω υπεροψια?υποκρισια?
Σαν μεγαλυτερος θα ηθελα να σταματισει αυτο που αρχισατε και να ασχοληθουμε λιγο με το φορουμ και τα φυτα μας.
Αρκετοι εδω μεσα θελουν τις συμβουλες μας και οχι τις κονταρομαχιες...
Αλλωστε σαν πιο παλιος και εμπειρος εχω βρει πολλα ''λαθακια'' που θα θελα να διορθωσουμε σε τακτικες.
Παντα φιλικα
Ευχαρίστως να τις "ακούσουμε"! Ποτέ δεν είπα/είπαμε οτι τα ξέρουμε όλα! Κάθε μέρα εύχομαι να μαθαίνω και κάτι! [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... cheers.gif[/img]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

thalassolikos
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 16 Απρ 2014, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από thalassolikos »

Νομίζω ότι πρέπει να πέσουν οι τόνοι.Θα δείξει τα έργα ο migiaki και θα αποδειχτεί αν λέει αλήθεια.

Topic author
Mr Migiaki
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Απρ 2014, 20:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Mr Migiaki »

[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... omment.gif[/img]Διακρινω υπεροψια?υποκρισια?
Σαν μεγαλυτερος θα ηθελα να σταματισει αυτο που αρχισατε και να ασχοληθουμε λιγο με το φορουμ και τα φυτα μας.
Αρκετοι εδω μεσα θελουν τις συμβουλες μας και οχι τις κονταρομαχιες...
Αλλωστε σαν πιο παλιος και εμπειρος εχω βρει πολλα ''λαθακια'' που θα θελα να διορθωσουμε σε τακτικες.
Παντα φιλικα

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από marios »

vaggelakos7 έγραψε:Migiaki είναι μόνο ένας φίλε μου christos1908 (συγχαρητήρια και για το κύπελο [ Εικόνα ] )
[ Εικόνα ] ΟΛΟΙ οι ΑΛΛΟΙ είναι φρου φρου και αρώματα! :)

Mr Migiaki καλώς ήρθες. Αγόρασες λοιπόν ένα έτοιμο δέντρο από την Ν.Κορέα πριν 11 χρόνια; Ζει το έχεις ακόμα; Έφτιαξες κάποιο δέντρο αυτά τα 11 χρόνια; Έχει καλές τιμές μπονσάι στην Κορέα; Εκτός εάν τα βονζάι τα έχουν πιο φτηνά από τα μπονσάι. :)

[ Εικόνα ]

Μα πόσο δίκιο έχεις βρε Βαγγελάκο; Μα πόσο! [img]http://bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Harris »

Mr Migiaki έγραψε:Κυριε karesansui μονο υπεροπτης δεν ειμαι οταν δεν θελω να κανω διαφημιση του εργου μου.Οσο για την συναντηση μαλλον χρειαζεται να την κανουμε για να αποδειξω σε καποιους εδω μεσα οτι αν και δεν ξερω να γραφω Bonsai τουλαχιστον ξερω να το δουλευω...
Κυριε Harri το αν ειστε καλος μαθητης αστε με να το διαπιστωσω μονος μου

Παρακαλώ! Ευχαρίστως θα σας περιμένουμε να μας μάθετε την παλαιά σχολή των μπονΣαι !

υ.γ Ελπίζω να μην την χρεώνετε ακριβά!
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Topic author
Mr Migiaki
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Απρ 2014, 20:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Mr Migiaki »

Κυριε karesansui μονο υπεροπτης δεν ειμαι οταν δεν θελω να κανω διαφημιση του εργου μου.Οσο για την συναντηση μαλλον χρειαζεται να την κανουμε για να αποδειξω σε καποιους εδω μεσα οτι αν και δεν ξερω να γραφω Bonsai τουλαχιστον ξερω να το δουλευω...
Κυριε Harri το αν ειστε καλος μαθητης αστε με να το διαπιστωσω μονος μου
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑ

Δημοσίευση από Harris »

Mr Migiaki έγραψε:Φιλε μου Harri χαλαρωσε και ρίξε τους τονους διοτι δεν αρμοζει στο φορουμ...
Απλα σου ειπα οτι δεν μου αρεσει να διαφημιζω τα εργα μου διοτι ειμαι της παλιας σχολης (που μαλλον δεν γνωριζεις).
στο φορουμ γραφω για ανταλλαγη γνωσεων και αποψεων και οπως σου ειπα αλλα μαλλον δεν καταλαβες μπορω να σου φερω εργα μου να τα δεις απο κοντα.
Κάθε μήνα κάνει το bonsaiforum.gr συνάντηση / workshop. Μπορείς να έρθεις να μας διδάξεις όπως έγραψε ο karesansui. Είμαστε καλοί μαθητές!



Η παλαιά σχολή ποια είναι; [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/eusa/think.gif[/img]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Κλειδωμένο