Ο ξενητεμένος

Εδώ γράφουμε οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τα μπονσάι
Απάντηση

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4491
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 323 times
Been thanked: 242 times
Επικοινωνία:

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Hfestion »

Νικόλα μας έλειψες! Οπότε βρίσκεις λιγο χρόνο και ίντερνετ μπαινε μα μάθουμε τα νεα σου.
Άβαταρ μέλους

Vasilhs
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: 20 Ιαν 2010, 14:03
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Vasilhs »

Bravo Nikola! Πάντα καλά μας έλειψες!
Άβαταρ μέλους

stathis
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 28 Ιαν 2011, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από stathis »

karesansui έγραψε:Καλή σταδιοδρομία Νικόλα στην ξενητιά και μην μας ξεχνάς...όπως έγραψε κι ο Φλόριαν, έχουν διαδύκτιο και στο Κατάρ. Το θέμα είναι αν εσύ θα έχεις το κουράγιο λόγω των εκεί συνθηκών της ζωής σου να μπορείς να συμμετέχεις.
Πάντως να το αποτολμήσεις...έστω για λίγες φορές.
Είναι πολύ χαλαρωτικό μετά απο μια κουραστική ημέρα στην δουλειά...
[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/text/+1.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Καραγιωργος Α
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 678
Εγγραφή: 01 Ιουν 2013, 23:27
Τοποθεσία: Εύβοια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Καραγιωργος Α »

Nikolas6997 έγραψε:Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.. Καί βέβαια δέν ξεχνώ την μεγάλη και αγαπητή παρέα μας. Νάστε όλοι καλά από υγεία και όρεξη δια τα δενδράκια μας. Τα δενδράκια μου μεγαλώσανε αρκετά πού θα χρειαστώ πολύ καιρό να τα ξαναφέρω σε μια μπονσαική μορφή και δέν έχω τον χρόνο.. Θα τα κλαδέψω τουλάχιστον να περιορίσω ρην ανάπτυξή τους, μέχρι πάρα κάτω.. Καί βεβαίως έχουν Internet αλλά και κάποιους περιορισμούς ώς πρός τον έξω κόσμο!!!!! Είναι φεουδαρχικό σύστημα, έστω και αν σας φαίνετε παράξενο. Από ζέστη τί να σας πώ, αν περπατάς θές φορητό κλιματισμό. Θα μείνω όσο αντέξω μέχρι ίσως κάποια (χρονική) στιγμή, επανέλθουν τα πράγματα στήν ομαλότητα !!!! Θά συμμετάσχω και στίς συζυτήσεις μας μέχρι να πετάξω και πάλι.... σαν πουλί δια πιό θερμά κλίματα.....
Φτιάξε την ζωή σου ........και τα αλλά περιέρχονται !!![img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... ouphug.gif[/img]


Ps [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... uddies.gif[/img]
Άβαταρ μέλους

Topic author
Nikolas6997
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 19 Μάιος 2012, 10:00
Τοποθεσία: Λεμεσός-Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Nikolas6997 »

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.. Καί βέβαια δέν ξεχνώ την μεγάλη και αγαπητή παρέα μας. Νάστε όλοι καλά από υγεία και όρεξη δια τα δενδράκια μας. Τα δενδράκια μου μεγαλώσανε αρκετά πού θα χρειαστώ πολύ καιρό να τα ξαναφέρω σε μια μπονσαική μορφή και δέν έχω τον χρόνο.. Θα τα κλαδέψω τουλάχιστον να περιορίσω ρην ανάπτυξή τους, μέχρι πάρα κάτω.. Καί βεβαίως έχουν Internet αλλά και κάποιους περιορισμούς ώς πρός τον έξω κόσμο!!!!! Είναι φεουδαρχικό σύστημα, έστω και αν σας φαίνετε παράξενο. Από ζέστη τί να σας πώ, αν περπατάς θές φορητό κλιματισμό. Θα μείνω όσο αντέξω μέχρι ίσως κάποια (χρονική) στιγμή, επανέλθουν τα πράγματα στήν ομαλότητα !!!! Θά συμμετάσχω και στίς συζυτήσεις μας μέχρι να πετάξω και πάλι.... σαν πουλί δια πιό θερμά κλίματα.....
Nikolas6997Εικόνα

Εικόνα

Πάμε μια βόλτα στα βουνά,
που κελαηδούνε μόνο τα πουλιά.....
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από karesansui »

Καλή σταδιοδρομία Νικόλα στην ξενητιά και μην μας ξεχνάς...όπως έγραψε κι ο Φλόριαν, έχουν διαδύκτιο και στο Κατάρ. Το θέμα είναι αν εσύ θα έχεις το κουράγιο λόγω των εκεί συνθηκών της ζωής σου να μπορείς να συμμετέχεις.
Πάντως να το αποτολμήσεις...έστω για λίγες φορές.
Είναι πολύ χαλαρωτικό μετά απο μια κουραστική ημέρα στην δουλειά...
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

CaptainAmerica
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 27 Δεκ 2010, 00:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από CaptainAmerica »

Εύχομαι οτι καλύτερο!

marios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: 09 Απρ 2012, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από marios »

Καλώς τον και πάλι φίλε μας!
Άβαταρ μέλους

RiaDr
Imperial Masterpiece
Imperial Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2840
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 14:53
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από RiaDr »

Και την είχαμε την κουβέντα σου κάποια στιγμή, τι να έγινε αυτή η ψυχή! Δε σου κρύβω πως ανακουφίστηκα, δεν ξέραμε τι να υποθέσουμε... Μη στενοχωριέσαι για τα δέντρα, εσύ να είσαι καλά να ξαναφτιάξεις.

ΥΓ Το φόρουμ είναι και για ... πρώην κατόχους μπονσάι-σίγουρα θα εκτιμηθεί η γνώμη σου και οι προτάσεις σου σε σχέση με τα δέντρα των υπόλοιπων μελών. Μη χάνεσαι λοιπόν στο εξής! [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... egreen.gif[/img]
"Το καλύτερο λίπασμα για τα φυτά είναι η σκιά του κηπουρού.."
Άβαταρ μέλους

stelios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: 18 Σεπ 2011, 20:34
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από stelios »

Να είσαι πάντα καλά.
Άβαταρ μέλους

florian
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 10 Ιουν 2013, 09:41
Τοποθεσία: Athens - Varkiza
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από florian »

Χαχαχα λες ε;!
Εχει ιντερνέτ και σίγουρα και πιο γρήγορο! Αλλά εχει και τόση ζέστη που θελεις κλιματισμό για να μεγαλώνεις οτιδήποτε πράσινο!!!
Μοίρασε τα δέντρα σου σε ανθρώπους του φορουμ για να σου τα φροντίσουμε σωστά εώς τοτε που θα γυρίσεις!
Άβαταρ μέλους

Καραγιωργος Α
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 678
Εγγραφή: 01 Ιουν 2013, 23:27
Τοποθεσία: Εύβοια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Καραγιωργος Α »

...Ε και Καμία συμβουλή απο τα Ξένα θα μας δίνεις έτσι ???[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... ouphug.gif[/img]

Καλή τύχη !
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6682
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 82 times
Been thanked: 135 times
Επικοινωνία:

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Harris »

florian έγραψε:Κρίμα! Καλο κουράγιο σου εύχομαι. Καποτε έφυγα κι εγω από τη πατρίδα μου... Για καλο μου βγήκε!
Ναι αλλα εσυ ηρθες στην Ελλαδα αυτος εφυγε απο αυτην. :P Επισης εκεινος θα γυρισει στην Ελλαδα εσυ δεν πας ΠΟΥΘΕΝΑ!!! :)

Ευχομαι πραγματικα οτι καλυτερο NIKOLA! Μας ελειψες να μην λεω ψεμματα... Ευχομαι γρηγορα να παρεις τα πανω σου να φτιαξεις νεα δεντρακια! :)



Στο ΚΑΤΑΡ δεν εχει internet? [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilies/eusa/think.gif[/img]
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

florian
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: 10 Ιουν 2013, 09:41
Τοποθεσία: Athens - Varkiza
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από florian »

Κρίμα! Καλο κουράγιο σου εύχομαι. Καποτε έφυγα κι εγω από τη πατρίδα μου... Για καλο μου βγήκε!
Άβαταρ μέλους

iohokahey
Masterpiece
Masterpiece
Δημοσιεύσεις: 2018
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Δράμα & ανα την Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από iohokahey »

Γεια σου νικολα!
Καλη τυχη σε οτι ξεκινησες και οποτε μπορεις να μας επισκεπτεσαι!
..When The Night Is Overcome
You May Rise To Find The Sun..

Γιώργος
Άβαταρ μέλους

Petros
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 11:02
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Petros »

Καλό κουράγιο φιλέ! Τώρα πάνε όλα καλυτερα;
Άβαταρ μέλους

Topic author
Nikolas6997
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 19 Μάιος 2012, 10:00
Τοποθεσία: Λεμεσός-Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο ξενητεμένος

Δημοσίευση από Nikolas6997 »

Παιδιά σας χαιρετώ όλους και πάλι.. Δυστυχώς η κατάσταση είναι τέτοια πού μας αναγκασε να ξενητευτούμε..σε άλλους τόπους σε άλλα μέρη.. Βρήκα δουλειά στο Κατάρ και έτσι.... χάθηκα.. Δυστυχώς έχασα την παρέα σας και το κενό φάνηκε από τις πρώτες μέρες πού έφυγα.. Μερικά από τα φυτά μου καταστράφηκαν λόγο μη μή καλής συντηρίσεως από το υιό μου, παρότι του εξήγησα.. Θα μείνω δια ένα μήνα με άδεια και μετά θα ξαναεπιστρέψω πίσω.. Δυστυχώς στην Κύπρο η οικοδομική επιχείρηση είναι εντελώς νεκρή και δεν βλέπω να ορθοποδεί για αρκετό καιρό, ίσως.. Θα σας κρατήσω συντροφιά μέχρι να φύγω.. Σας χαιρετώ και πάλι όλους..Με πολλύ αγάπη Νικόλας..
[img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... mewave.gif[/img] [img]http://www.bonsaiforum.gr/images/smilie ... mewave.gif[/img]
Nikolas6997Εικόνα

Εικόνα

Πάμε μια βόλτα στα βουνά,
που κελαηδούνε μόνο τα πουλιά.....
Απάντηση