κρασουλα 2

Παρουσιάσεις Μπονσάϊ μελών
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από panixoras »

stelios έγραψε:Εαν κρατήσεις ένα μόνο δέντρο;
τελικα ενα δεντρο εγινε με πολλαπλόυς κορμους το κοντινα λιγο ακομη και το μαζεψα και αλλο και καποια στιγμη θα  σας το δειξω ... 
Άβαταρ μέλους

stelios
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: 18 Σεπ 2011, 20:34
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από stelios »

Εαν κρατήσεις ένα μόνο δέντρο;
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από panixoras »

karesansui έγραψε:Γειά σου Παναγιώτη μου με τα ωραία σου!!!
Τρείς επανωτές δημοσιεύσεις για το ίδιο δέντρο σε κάνουν όντως πολύ περήφανο για την κράσουλά σου!
Δεν είναι χωρίς λόγο φυσικά το καμάρι σου γιατί το συγκεκριμένο δέντρο είναι όντως εντυπωσιακό.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε περισσότερο από το να την φροντίσεις από εδώ και πέρα και σε χρόνο κατοπινό να βρείς ένα κατάλληλο ποτ να την μεταφυτεύσεις και να την χαίρεσαι εκεί μέσα να αναπτύσσεται ως ένα όμορφο μπονσάι!
παναγιωτη ευχαριστω εκανα λαθος και το εβαλα δυο φορες...απλα δεν ηξερα να σβησω την μια....και παλι ευχαριστω η γνωμη σου παντα μετραει...
Άβαταρ μέλους

karesansui
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 07 Μαρ 2011, 03:27
Τοποθεσία: Περιστέρι, Αττικής
Has thanked: 6 times
Been thanked: 40 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από karesansui »

Γειά σου Παναγιώτη μου με τα ωραία σου!!!
Τρείς επανωτές δημοσιεύσεις για το ίδιο δέντρο σε κάνουν όντως πολύ περήφανο για την κράσουλά σου!
Δεν είναι χωρίς λόγο φυσικά το καμάρι σου γιατί το συγκεκριμένο δέντρο είναι όντως εντυπωσιακό.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε περισσότερο από το να την φροντίσεις από εδώ και πέρα και σε χρόνο κατοπινό να βρείς ένα κατάλληλο ποτ να την μεταφυτεύσεις και να την χαίρεσαι εκεί μέσα να αναπτύσσεται ως ένα όμορφο μπονσάι!
Παναγιώτης
Σπεύδε βραδέως
"To see a world in a grain of sand And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour" W.Blake
Άβαταρ μέλους

Livstaras
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 17 Δεκ 2014, 12:07
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από Livstaras »

Πολύ ωραίο!
Θα μου άρεσε χωρισμένο στην μέση. τα 3 cascade ξεχωριστά και φυτεμένα σε βράχο, και τα 3 όρθια σαν δασάκι.
Καλή συνέχεια σε ότι αποφασίσεις.
"Trees are poems the earth writes upon the sky."
Kahlil Gibran
Άβαταρ μέλους

Lazorik
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 20 Φεβ 2016, 23:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από Lazorik »

Εγώ θα έφτιαχνα ένα δασάκι.
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: κρασουλα 2

Δημοσίευση από Harris »

Θέλει κλάδεμα κόψε κλαδιά να πάρει ένα ωραίο σχήμα!

προστέθηκε πρίν 57 δευτερόλεπτα:
Ξεχωρίζουν σαν δέντρα? Βγάζουν εύκολα ρίζες εάν κόψεις κλαδιά και τα βάλεις στο.νερο-χωμα
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους

Topic author
panixoras
Imperial
Imperial
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: 30 Μάιος 2015, 10:16
Has thanked: 38 times
Been thanked: 11 times

κρασουλα 2

Δημοσίευση από panixoras »

καλημερα σε ολους ...μου το εδωσε μια γειτονισα απεναντι για να μην το πεταξει ..το ειχε στο μπαλκονι και δεν μπορουσε να το μεταφερει...μετακομιζει και τσακωσα τρια μεγαλα δεντρα ....ειναι κριμα που δεν το τραβηξα φωτο πως ηταν γιατι δεν πιστευα οτι θα το κανω κατι ,,,ομως μετα απο 5 ωρες το εφερα σε αυτο το σημειο...δεν χωραει πουθενα να δω τι θα το κανω....τα σχολια σας... καποια στιγμη θα χρειαστει μεταφυτευση να δω που θα το βαλω....
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση