Δασάκι με Πλατάνια

Σαϊκέι Τοπίο σε Μικρογραφία και ο,τι έχει σχέση.

deus x machina
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 18 Μαρ 2013, 08:14
Τοποθεσία: Νικαια.
Has thanked: 19 times
Been thanked: 40 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από deus x machina »

ΜΠΡΑΒΟ Γιωργο
Nihil humanum mihi alienum est
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

τα πλατανάκια μου έριξαν τα φύλλα τους. Έκανα ένα ελαφρό κλάδεμα και περιμένουμε την Άνοιξη
πλατανια δασος 3.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Giorgos G. for the post:
Hfestion (21 Δεκ 2019, 20:41)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

Billys105 έγραψε:
11 Απρ 2019, 21:17
Οι πέτρες είναι dragon stones??? Πάρα πολύ ωραίο το δασάκι σου!

Από πού προμηθεύεσαι χώματα και διάφορα άλλα στην Άρτα???
Δεν αγοράζω σχεδόν τίποτα για τα φυτά μου εκτός μάλλον της ορμόνης ριζοβολίας. Χρησιμοποιώ ό,τι υπάρχει γύρω στην υπαιθρο και στον κήπο μου.
Λιπάσματα χρησιμοποιώ τα συνηθισμένα των αγροτικών καλλιεργιών (πχ complesal) και για υποστρώματα διάφορα υλικά που βρίσκω στην ύπαιθρο, σε ποτάμια κλπ: σφάγνο, φυλλόχωμα, μαύρη άμμο, απλό χαλίκι,  χαλίκι από αργιλικό σχιστόλιθο (εδώ το λένε μελίστα και κρατά πολύ υγρασία) κλπ. 
Για κάποιον που ζει στην επαρχία πιστεύω ότι είναι εύκολο να βρει ό,τι χρειαζεται γύρω του, τα παρέχει η ίδια η φύση, αρκεί να παρατηρεί και θα βρει αυτό που χρειάζεται. 
Είμαι θιασώτης του "καν'το μόνος σου", γι'αυτό  φτιάχνω ακόμα και ποτ για τα φυτά μου από διάφορα υλικά ενώ τα περισσότερα φυτά είναι από μοσχεύματα ή γιαμαντόρι συλλεγμένα από την εξοχή, κτήματα, κήπους.
Άβαταρ μέλους

Harris
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 6669
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009, 21:37
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 78 times
Been thanked: 129 times
Επικοινωνία:

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Harris »

Ωραιότατο!
Το μόνο bonsai που δεν χρειάζεται φροντίδα είναι το πλαστικό.
Η αγάπη είναι το καλύτερο λίπασμα.
Μπονσάι είναι η έκφραση του είναι μου μέσα από την δημιουργία της φύσης για μια ανώτερη από εμένα προς τους άλλους αγάπη. Χ.
Εικόνα

Billys105
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Billys105 »

Οι πέτρες είναι dragon stones??? Πάρα πολύ ωραίο το δασάκι σου!

Από πού προμηθεύεσαι χώματα και διάφορα άλλα στην Άρτα???
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

τα πλατανάκια μου όπως είναι σήμερα, με τα νέα φύλλα τους.
Δυστυχώς σε 2 από αυτά ξεράθηκαν κάποια από τα κύρια κλαδιά τους αλλά βγάζουν νέα φυλλά και κλαδάκια

κατά τη διάρκεια του χειμώνα πρόσθεσα μερικές πέτρες ακομη στο τοπίο
DSC04121.JPG
DSC04122.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

Jean-Zac έγραψε:
13 Ιαν 2019, 07:42
Τέλος καλό όλα καλά. !!!Κυκλοφορεί ένα βίντεο όπου ο  Mr  Peter Chan  τοποθετεί μόνο  sphagnum για να φτιάξει ένα  γιουνίπερο σε στυλ ράφτ.https://www.youtube.com/watch?v=dVM2BNwNdZYΤον διατηρεί λοιπόν με αυτό το υπόστρωμα για 2 χρόνια και μετά τον τοποθετεί σε άλλο υπόστρωμα και δοχείο (εάν κατάλαβα καλά). Σε όλα αυτά τά χρόνια πού ασχολούμαι, βλέπω, παρατηρώ, διαβάζω γιά τά μπονσάι  δεν έτυχε να ξαναδώ κάτι παρόμοιο. Όλοι χρησιμοποιούσαν ‘’χώμα’’  σε διάφορες συνθέσεις ανάλογα με την εμπειρία τους και το είδος του φυτού και αρκετές φορές  το τοποθετούσαν στο έδαφος για να αναπτυχθεί πιο γρήγορα. Ο Mr Zachariaspav αναφέρει …… Δεν έχω πολλές πρακτικές γνώσεις αλλά έχω διαβάσει αρκετά για τα μπονσάι και σου μεταφέρω αυτά που διάβασα .Σκέτο σφάγνο δεν κάνει για υπόστρωμα διότι σαπίζει και κάνει κακό στις ρίζες……..Άρα τοποθετούμε το δενδράκι  μαζί με την ριζόμπαλα σε σκέτο sphagnum ή έχουμε ξεπλύνει από το χώμα τις ρίζες και το τοποθετούμε  στο sphagnum ???  Εάν στην περίπτωση του βίντεο κρατήσουμε την ριζόμπαλα και τον κορμό τον σκεπάσουμε με το sphagnum τότε πιστεύω ότι είναι ένα είδος καταβολάδας και θα έχουμε νέα ριζίδια γιατί οι μητρικές ρίζες με το χώμα υπάρχου για να δίνουν ζωή στο δενδράκι και μένει να  ‘’πιάσει η καταβολάδα ‘’. Εάν τα πλατάνια τοποθετήθηκαν με ‘’ριζόμπαλα’’ μέσα στο sphagnum τότε πιστεύω θα απλώσουν τίς ρίζες  τους ψάχνοντας για περισσότερη υγρασία αλλά πόση θα είναι η  ‘’κατακράτηση υγρών ‘’ του sphagnum ??? Θα αναμένουμε την εξέλιξη των πλατανιών.Ιδού η Άρτα, ιδού και το …παιδί της.
Σωστά τα παραπάνω.
Έχω διαβάσει κι εγώ στην βιβλιοθήκη του φόρουμ για τo πρόβλημα με τα έλατα Ezo του Kato που αναφέρει ο φίλος Mr Zachariaspav και επίσης έχω δει και το βιντεο του  Mr  Peter Chan που αναφέρεται στο post του Jean-Zac.
Γι' αυτό προβληματίστηκα σχετικά με τη χρήση σκέτου σφάγνου, ώστε έθεσα και σχετικό ερώτημα στο φόρουμ τον Νοέμβριο ( viewtopic.php?f=37&t=9200#p66644 ) μήπως κάποιος το έχει σχετική εμπειρία. 
Επειδή από τις απάντησεις δεν φάνηκε καποιος από το φόρουμ να έχει προσωπική εμπειρία, είπα να το δοκιμάσω εγώ, δεδομένου ότι τα πλατάνια αγαπάνε την υγρασία. Παρόλα αυτά με  "τρώει " μήπως δεν ήταν σωστή η επιλογή αυτή και χάσω τα δεντράκια.
Τέλος πάντων, όταν θα έχω απτά αποτελέσματα επί του θέματος θα επανέλθω για ενημέρωση παντός ενδιαφερόμενου. 
Αυτά από Άρτα μεριά...
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Τέλος καλό όλα καλά. !!!

Κυκλοφορεί ένα βίντεο όπου ο  Mr  Peter Chan  τοποθετεί μόνο  sphagnum για να φτιάξει ένα  γιουνίπερο σε στυλ ράφτ.

https://www.youtube.com/watch?v=dVM2BNwNdZY

Τον διατηρεί λοιπόν με αυτό το υπόστρωμα για 2 χρόνια και μετά τον τοποθετεί σε άλλο υπόστρωμα και δοχείο (εάν κατάλαβα καλά). Σε όλα αυτά τά χρόνια πού ασχολούμαι, βλέπω, παρατηρώ, διαβάζω γιά τά μπονσάι  δεν έτυχε να ξαναδώ κάτι παρόμοιο. Όλοι χρησιμοποιούσαν ‘’χώμα’’  σε διάφορες συνθέσεις ανάλογα με την εμπειρία τους και το είδος του φυτού και αρκετές φορές  το τοποθετούσαν στο έδαφος για να αναπτυχθεί πιο γρήγορα.

Ο Mr Zachariaspav αναφέρει

…… Δεν έχω πολλές πρακτικές γνώσεις αλλά έχω διαβάσει αρκετά για τα μπονσάι και σου μεταφέρω αυτά που διάβασα .Σκέτο σφάγνο δεν κάνει για υπόστρωμα διότι σαπίζει και κάνει κακό στις ρίζες…….. 

Άρα τοποθετούμε το δενδράκι  μαζί με την ριζόμπαλα σε σκέτο sphagnum ή έχουμε ξεπλύνει από το χώμα τις ρίζες και το τοποθετούμε  στο sphagnum ???  Εάν στην περίπτωση του βίντεο κρατήσουμε την ριζόμπαλα και τον κορμό τον σκεπάσουμε με το sphagnum τότε πιστεύω ότι είναι ένα είδος καταβολάδας και θα έχουμε νέα ριζίδια γιατί οι μητρικές ρίζες με το χώμα υπάρχου για να δίνουν ζωή στο δενδράκι και μένει να  ‘’πιάσει η καταβολάδα ‘’. Εάν τα πλατάνια τοποθετήθηκαν με ‘’ριζόμπαλα’’ μέσα στο sphagnum τότε πιστεύω θα απλώσουν τίς ρίζες  τους ψάχνοντας για περισσότερη υγρασία αλλά πόση θα είναι η  ‘’κατακράτηση υγρών ‘’ του sphagnum ???  

Θα αναμένουμε την εξέλιξη των πλατανιών.

Ιδού η Άρτα, ιδού και το …παιδί της.   

zachariaspav
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 21:10
Has thanked: 51 times
Been thanked: 13 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από zachariaspav »

Sim62 έγραψε:
12 Ιαν 2019, 03:16
 " Γιώργο δεν βλέπω να μας απαντάει κανείς.χαχα "

Επειδή ο φίλος μας ο Ζαχαρίας  μας μάλωσε επειδή δεν απαντήσαμε στο θέμα να πουμε ενα δυό πράγματα για αυτό.
Πρώτα απ΄ όλα άνθρωποι είμαστε και σφάλματα κάνουμε και μπορεί και να μας ξεφύγουν ορισμένα θέματα και να μην απαντήσουμε. Απλά μπορείτε να μας το υπενθυμίσετε κάπως ευγενικά γιατί την τελευταία φορά που κοίταξα τον κανονισμό του φόρουμ δεν είδα να υπάρχει χρονικό περιθώριο στις απαντήσεις μας.   
Στο θέμα τώρα. Οχι τα σφάγνα από μόνα τους δεν αποτελούν σοβαρή λύση υποστρώματος. Και αντί να αρχίσω να απαριθμώ τους λόγους θα πρότεινα να διαβάσετε τα άρθρα της βιβλιοθήκης που αφορούν τα υποστρώματα των bonsai. Θα λυθούν πολλές απορίες. Και θα μάθετε και καινούργια ωραία πράγματα !!!
Αγαπητέ φίλε Sim62 δεν σας μάλωσα, με ποιο δικαίωμα θα έκανα κάτι τέτοιο.Με χιουμοριστική διάθεση απάντησα στον φίλο  Γιώργο.Δεν θεωρώ οτι  έσφαλε κάποιος που δεν απάντησε στο ερώτημα του Γιώργου και στο δικό μου, ούτε πιστεύω οτι κάποιος  θα απαντήσει οποιοσδήποτε στα ερωτήματα τα δικά μου .Θίγομαι που με λέτε αγενή διότι δεν πιστεύω οτι είμαι,ούτε πιστεύω οτι φέρθηκα με αγένεια.Δεν θέλω να το συνεχίσω το θέμα είμαι νέος στο Φόρουμ σας δεν με γνωρίζεται καλά δεν σας γνωρίζω και εγώ, ελπίζω με το πέρασμα του χρόνου να γνωριστούμε καλύτερα και να μην χρειάζονται να ειπωθούν όλα αυτά.Στο θέμα τώρα και εγώ (μέσα στην άγνοια μου) διαβάζοντας όλα τα ελεύθερα άρθρα της βιβλιοθήκης, υπέδειξα στον Γιώργο να διαβάσει κάποιο άρθρο που μου φάνηκε σχετικό με αυτό  που ρώτησε.Καλή σας χρονιά.
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Sim62 »

 " Γιώργο δεν βλέπω να μας απαντάει κανείς.χαχα "

Επειδή ο φίλος μας ο Ζαχαρίας  μας μάλωσε επειδή δεν απαντήσαμε στο θέμα να πουμε ενα δυό πράγματα για αυτό.
Πρώτα απ΄ όλα άνθρωποι είμαστε και σφάλματα κάνουμε και μπορεί και να μας ξεφύγουν ορισμένα θέματα και να μην απαντήσουμε. Απλά μπορείτε να μας το υπενθυμίσετε κάπως ευγενικά γιατί την τελευταία φορά που κοίταξα τον κανονισμό του φόρουμ δεν είδα να υπάρχει χρονικό περιθώριο στις απαντήσεις μας.   
Στο θέμα τώρα. Οχι τα σφάγνα από μόνα τους δεν αποτελούν σοβαρή λύση υποστρώματος. Και αντί να αρχίσω να απαριθμώ τους λόγους θα πρότεινα να διαβάσετε τα άρθρα της βιβλιοθήκης που αφορούν τα υποστρώματα των bonsai. Θα λυθούν πολλές απορίες. Και θα μάθετε και καινούργια ωραία πράγματα !!!

zachariaspav
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 21:10
Has thanked: 51 times
Been thanked: 13 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από zachariaspav »

Giorgos G. έγραψε:
21 Δεκ 2018, 21:02
zachariaspav έγραψε:
21 Δεκ 2018, 20:40
Giorgos G. έγραψε:
16 Δεκ 2018, 22:48
Γιώργο συγνώμη που απαντώ με χρονοκαθυστέρηση αλλά έψαχνα να βρω που διάβασα αυτό για το σφάγνο και τελικά σήμερα το βρήκα.Στην βιβλιοθήκη του φόρουμ  άνοιξε το ΒΟΝΣΑΙ Η ΤΕΧΝΗ μετά Προσωπικότητες της τεχνης των Μπονσάι  Tomekichi & Saburo Kato.(ΥΓ και εγώ από την γέννηση μου μένω Θεσσαλονίκη αλλά η καταγωγή μου είναι το Χειμερινο.
γεια σου Ζαχαρία.
Εγώ μένω μόνιμα Άρτα αλλά στη Λάρισα απόπου κατάγομαι Καραγάτσια λέμε και μεις τις φτελιές.
Στο δασάκι έβαλα σκέτο σφάγνο γιατί τα πλατάνια θέλουν πολλή υγρασία, και το σφάγνο την κρατά. Το καλοκαίρι αναγκαζόμουν να ποτίζω αυτά τα πλατανάκια στις γλάστρες τους 2 και 3 φορές τη μέρα για να μην τα χάσω. Ελπίζω η καλή αποστράγγιση να βοηθά ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα με σάπισμα στις ρίζες.
Εάν κανείς στο φόρουμ έχει σχετική εμπειρία, θα ήθελα και εγώ τη γνώμη του   
Γιώργο δεν βλέπω να μας απαντάει κανείς.χαχα   
..και το θέμα της καταλληλότητας του υποστρώματος είναι πιο σημαντικό από την εικόνα αφού αφορά τη διατήρηση των φυτών  
 
These users thanked the author zachariaspav for the post:
Giorgos G. (11 Ιαν 2019, 22:44)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

Dim Papadopoulos
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: 16 Απρ 2013, 12:40
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Dim Papadopoulos »

Το σφαγνο είναι πολύ καλό και για την ρίζα. Θελει και να αναπνέει όμως κάπως το δέντρο. Για αυτό βάζουμε υποστρώματα με καλή αποστράγγιση.
Τι χώματα χρησιμοποιείται;
Το δέντρο είναι ζωή!
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

φυσικά και θα το ξαναδούμε την άνοιξη   ☺️

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 231 times
Επικοινωνία:

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Hfestion »

Ωραίο! Μπράβο! Περιμένω update Νωρίς την άνοιξη στο ξύπνημα
These users thanked the author Hfestion for the post:
Giorgos G. (22 Δεκ 2018, 22:28)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

zachariaspav έγραψε:
21 Δεκ 2018, 20:40
Giorgos G. έγραψε:
16 Δεκ 2018, 22:48
zachariaspav έγραψε:
16 Δεκ 2018, 21:01
Γεια σου Γιώργο πολύ ωραίο το δασάκι σου.Ονειρεύομαι ένα με Φτελιές στα μέρη μου(ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΟΖΑΝΗΣ)τα λέμε Καραγάτσια και στο σύνορο της αυλής έχω πολλά .Δεν εχω πολές πρακτικές γνώσεις αλλά εχω διαβάσει αρκετά για τα μπονσάι και σου μεταφέρω αυτά που διάβασα .Σκέτο σφάγνο δεν κάνει για υπόστρωμα διότι σαπίζει και κάνει κακό στις ρίζες. Μήπως κάποιοι ποιο έμπειροι θα μπορούσαν να μας πουν κάτι.
γεια σου Ζαχαρία.
Εγώ μένω μόνιμα Άρτα αλλά στη Λάρισα απόπου κατάγομαι Καραγάτσια λέμε και μεις τις φτελιές.
Στο δασάκι έβαλα σκέτο σφάγνο γιατί τα πλατάνια θέλουν πολλή υγρασία, και το σφάγνο την κρατά. Το καλοκαίρι αναγκαζόμουν να ποτίζω αυτά τα πλατανάκια στις γλάστρες τους 2 και 3 φορές τη μέρα για να μην τα χάσω. Ελπίζω η καλή αποστράγγιση να βοηθά ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα με σάπισμα στις ρίζες.
Εάν κανείς στο φόρουμ έχει σχετική εμπειρία, θα ήθελα και εγώ τη γνώμη του   
Γιώργο δεν βλέπω να μας απαντάει κανείς.χαχα 
..και το θέμα της καταλληλότητας του υποστρώματος είναι πιο σημαντικό από την εικόνα αφού αφορά τη διατήρηση των φυτών 
 
These users thanked the author Giorgos G. for the post:
zachariaspav (30 Δεκ 2018, 15:01)
Rating: 7.14%

zachariaspav
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 23 Σεπ 2018, 21:10
Has thanked: 51 times
Been thanked: 13 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από zachariaspav »

Giorgos G. έγραψε:
16 Δεκ 2018, 22:48
zachariaspav έγραψε:
16 Δεκ 2018, 21:01
Γεια σου Γιώργο πολύ ωραίο το δασάκι σου.Ονειρεύομαι ένα με Φτελιές στα μέρη μου(ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΟΖΑΝΗΣ)τα λέμε Καραγάτσια και στο σύνορο της αυλής έχω πολλά .Δεν εχω πολές πρακτικές γνώσεις αλλά εχω διαβάσει αρκετά για τα μπονσάι και σου μεταφέρω αυτά που διάβασα .Σκέτο σφάγνο δεν κάνει για υπόστρωμα διότι σαπίζει και κάνει κακό στις ρίζες. Μήπως κάποιοι ποιο έμπειροι θα μπορούσαν να μας πουν κάτι.
γεια σου Ζαχαρία.
Εγώ μένω μόνιμα Άρτα αλλά στη Λάρισα απόπου κατάγομαι Καραγάτσια λέμε και μεις τις φτελιές.
Στο δασάκι έβαλα σκέτο σφάγνο γιατί τα πλατάνια θέλουν πολλή υγρασία, και το σφάγνο την κρατά. Το καλοκαίρι αναγκαζόμουν να ποτίζω αυτά τα πλατανάκια στις γλάστρες τους 2 και 3 φορές τη μέρα για να μην τα χάσω. Ελπίζω η καλή αποστράγγιση να βοηθά ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα με σάπισμα στις ρίζες.
Εάν κανείς στο φόρουμ έχει σχετική εμπειρία, θα ήθελα και εγώ τη γνώμη του  
Γιώργο δεν βλέπω να μας απαντάει κανείς.χαχα
Άβαταρ μέλους

Dim Papadopoulos
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: 16 Απρ 2013, 12:40
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Dim Papadopoulos »

Τέλειο είναι. Όταν θα βγάζει φύλλα θαει άι μουρλια
These users thanked the author Dim Papadopoulos for the post:
Giorgos G. (18 Δεκ 2018, 18:57)
Rating: 7.14%
Το δέντρο είναι ζωή!

thanasis.raftopoulos
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 16:38
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από thanasis.raftopoulos »

πολύ ωραίο το δασάκι σου Γιώργο και προτότυπο με το ταψάκι
These users thanked the author thanasis.raftopoulos for the post:
Giorgos G. (18 Δεκ 2018, 13:37)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

Topic author
Giorgos G.
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 19 Ιαν 2018, 19:47
Has thanked: 133 times
Been thanked: 179 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Giorgos G. »

Jean-Zac έγραψε:
17 Δεκ 2018, 13:55
Ωραίο το ταψί τής γιαγιάς !!!!1
.
ευχαριστώ για το ωραίο virtual. 

χρωστάω κέρασμα (μελομακάρονο ή κουραμπιέ, μέρες που έρχονται)  :text-merryxmas:
Άβαταρ μέλους

Jean-Zac
V.I.P
V.I.P
Δημοσιεύσεις: 2499
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 15:15
Has thanked: 0
Been thanked: 228 times

Re: Δασάκι με Πλατάνια

Δημοσίευση από Jean-Zac »

Ωραίο το ταψί τής γιαγιάς !!!!1
.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
These users thanked the author Jean-Zac for the post:
Giorgos G. (17 Δεκ 2018, 17:22)
Rating: 7.14%
Απάντηση