νέο μέλος

Με τι ασχολείστε, άλλα hobbies ....
Απάντηση
Άβαταρ μέλους

G1908
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 15:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από G1908 »

Καλώς ήρθες.
These users thanked the author G1908 for the post:
Stavris (24 Σεπ 2020, 12:53)
Rating: 7.14%

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Καλως ήρθες Μελίνα! 
Άβαταρ μέλους

Νικολας72
Omono
Omono
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 16 Σεπ 2015, 16:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times

Re: Καλησπέρα σε όλους κι από εμένα κι εγώ νέα στην παρέα σας

Δημοσίευση από Νικολας72 »

MelinaTz έγραψε:
22 Σεπ 2020, 13:39
Όντας νέο μέλος δεν μου επιτρέπεται να ανοίξω νέο νήμα συζήτησης, γι'αυτό και στέλνω στην συζήτηση σας αυτην. Συγχωρέστε με για την παρεμβολή. Θα μπορούσα να σας στείλω και φωτογραφίες αν μου επιτρέπεται και βρω πως γίνεται. Ευχαριστώ πολύ πολύ!


 
Καλημέρα Μελίνα,

από την αρχική σελίδα του forum, σκρόλαρε προς τα κάτω μέχρι τις κατηγορίες "Δ. Συζήτηση". Για παράδειγμα μπορείς να επιλέξεις την Κατηγορία "Γενικές ενότητες Bonsai". Εκεί θα βρεις διάφορες υποκατηγορίες, όπως "ερωτήσεις μελών", "προβλήματα ασθένειες" κλπ., απ' όπου θα διαλέξεις αυτό που πλησιάζει περισσότερο το δικό σου θέμα. Αυτό έχει γίνει για να διατηρούνται τα θέματα με ένα βαθμό σχετικότητας όλα στον ίδιο χώρο. Μόλις επιλέξεις για παράδειγμα την υποκατηγορία "ερωτήσεις μελών", στην νέα σελίδα που σου ανοίγει, ψηλά κι αριστερά θα δεις το κουμπί "νέο θέμα" με ένα μολυβάκι επάνω του. Αυτό είναι το κουμπί που ψάχνεις. Το πατάς κι έχεις την δυνατότητα να μας γράψεις ό,τι θέλεις να μοιραστείς μαζί μας. Στην νέα σελίδα που ανοίγει, μοιάζει λίγο με τις οθόνες των κλασσικών προγραμμάτων κειμενογράφου, δηλαδή έχεις δυνατότητα να πειράξεις λίγο τα fonts, το πάχος της γραμματοσειράς, να βάλεις εικονίδια κλπ. Στο κάτω μέρος του πλαισίου με άσπρο φόντο, όπου μπορείς να γράψεις το κείμενό σου, υπάρχει το κουμπί "Συνημμένα" και μόλις το πατήσεις ανοίγει ένα ακόμα κουμπί "Προσθ. αρχείων" (προσθήκη αρχείων)! Εάν το πατήσεις, ανοίγει αυτόματα νέο παράθυρο-φάκελος του υπολογιστή σου, για να εντοπίσεις και να επιλέξεις την φωτογραφία που θέλεις να προσθέσεις στο κείμενο. Μόλις την επιλέξεις θα δεις μία μικρή μπάρα να σου δείχνει την πρόοδο φόρτωσης της φωτογραφίας σου μέχρι να ολοκληρωθεί. Τότε μπορείς να ολοκληρώσεις πατώντας υποβολή. Σ' αυτή την περίπτωση θα ανέβει το κείμενό σου όπως το έχεις γράψει κι από κάτω θα εμφανίζεται η φωτογραφία σου. Εάν θέλεις μπορείς να επιλέξεις "προβολή στη δημοσίευση" κι έτσι η φωτογραφία σου θα ενσωματωθεί στο κείμενο που είχες γράψει, δίνοντάς σου την δυνατότητα να συνεχίσεις να γράφεις κείμενο, να βάλεις κι άλλη φωτογραφία παρακάτω κλπ. Είναι αρκετά εύκολο αρκεί να προσπαθήσεις με τις οδηγίες που σου έδωσα να φτιάξεις το πρώτο σου άρθρο. Αλλά ας μην φάμε άλλο χώρο από το post του Σταυρή..!

Γενικότερα μην φοβηθείς να πειραματιστείς, να εξερευνήσεις το forum κλπ. Στο κάτω-κάτω, για να είσαι εδώ μάλλον ήδη σου αρέσει να μαθαίνεις νέα πράγματα και να εφαρμόζεις τις νέες σου δεξιότητες. Καλωσήρθες.
 
These users thanked the author Νικολας72 for the post:
MelinaTz (22 Σεπ 2020, 15:05)
Rating: 7.14%
If you can DREAM it,
you can DO it..!

MelinaTz
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Σεπ 2020, 13:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από MelinaTz »

Ευχαριστώ 🙂

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: Καλησπέρα σε όλους κι από εμένα κι εγώ νέα στην παρέα σας

Δημοσίευση από Hfestion »

MelinaTz έγραψε:
22 Σεπ 2020, 13:39
Καλησπέρα σε όλους,
Ονομάζομαι Μελίνα μόλις έγινα μέλος. Δεν έχω πρότερη εμπειρία με τα πανέμορφα αυτά δεντράκια και πριν από δύο βδομάδες μου κάναν δώρο μια portulacaria μπονζάι. Δεν εχω ιδέα πως να την φροντίζω και δεν θέλω να την σκοτώσω την ομορφούλα μου από την ασχετοσυνη μου. Μπήκα σε διάφορες σελίδες ξένες κι ελληνικές να μάθω πώς να την φροντίζω αλλά μου είναι υπερβολική η πληροφορία και σαν πρωτάρα δεν ξέρω τι να συγκρατήσω... Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς; Όντας νέο μέλος δεν μου επιτρέπεται να ανοίξω νέο νήμα συζήτησης, γι'αυτό και στέλνω στην συζήτηση σας αυτην. Συγχωρέστε με για την παρεμβολή. Θα μπορούσα να σας στείλω και φωτογραφίες αν μου επιτρέπεται και βρω πως γίνεται. Ευχαριστώ πολύ πολύ!

 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!  Άνοιξε ένα νέο θέμα και ρώτησε μας με ότι απορίες έχεις. 

MelinaTz
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Σεπ 2020, 13:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους κι από εμένα κι εγώ νέα στην παρέα σας

Δημοσίευση από MelinaTz »

Καλησπέρα σε όλους,
Ονομάζομαι Μελίνα μόλις έγινα μέλος. Δεν έχω πρότερη εμπειρία με τα πανέμορφα αυτά δεντράκια και πριν από δύο βδομάδες μου κάναν δώρο μια portulacaria μπονζάι. Δεν εχω ιδέα πως να την φροντίζω και δεν θέλω να την σκοτώσω την ομορφούλα μου από την ασχετοσυνη μου. Μπήκα σε διάφορες σελίδες ξένες κι ελληνικές να μάθω πώς να την φροντίζω αλλά μου είναι υπερβολική η πληροφορία και σαν πρωτάρα δεν ξέρω τι να συγκρατήσω... Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς; Όντας νέο μέλος δεν μου επιτρέπεται να ανοίξω νέο νήμα συζήτησης, γι'αυτό και στέλνω στην συζήτηση σας αυτην. Συγχωρέστε με για την παρεμβολή. Θα μπορούσα να σας στείλω και φωτογραφίες αν μου επιτρέπεται και βρω πως γίνεται. Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Ευχαριστώ καλως σας βρηκα !!!
Άβαταρ μέλους

Sim62
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 1464
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 13:32
Has thanked: 11 times
Been thanked: 81 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Sim62 »

Καλωσήρθες στο bonsaiforum.

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Καλως σας βρήκα Νικο!
These users thanked the author Stavris for the post:
nikolaosparast (20 Σεπ 2020, 12:44)
Rating: 7.14%
Άβαταρ μέλους

nikolaosparast
Mame
Mame
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 11 Αύγ 2020, 16:24
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από nikolaosparast »

Stavris έγραψε:
18 Σεπ 2020, 17:39
Καλησπέρα είμαι Σταυρος, είμαι νέο μέλος του φορουμ και πολύ πρόσφατα ξεκίνησα να σχολούμε με την τέχνη τον bonsai.  :-)
 
 

 
Καλωσόρισες φίλε! Εύχομαι ότι καλύτερο σε εσένα και την ελίτσα σου!

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Καλως σας βρήκα! ευχαριστώ πολύ!

Rango
Shohin
Shohin
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 19 Μάιος 2020, 18:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 25 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Rango »

Καλώς ήρθες φίλε Σταύρο! Ευτυχώς οι ελιές συγχωρούν λάθη και είναι ότι πρέπει για ξεκίνημα. Και γω μια ελίτσα εχω. Περιμένουμε να τη δούμε! Καλή αρχή λοιπόν!

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Hfestion »

Σούπερ! Περιμένουμε!!!
Οτι χρειαστείς ρώτα μας

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Καλως σας βρήκα ! και ευχαριστώ για την αποδοχή! εχω μια μικρή ελιτσα δεν ξέρω δυστυχώς την ηλικία της, εγω την εχω κοντά ενα μηνα στα χερια μου, και αν κρινω απο εικόνες που εχω δει, δεν τα εχω πάει και πολύ καλα! ναι θα προσπαθήσω να ανεβάσω μια εικόνα να μου πείτε και εσεις την γνώμη σας!
 

Hfestion
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 4462
Εγγραφή: 15 Οκτ 2010, 13:05
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 297 times
Been thanked: 232 times
Επικοινωνία:

Re: νέο μέλος

Δημοσίευση από Hfestion »

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Έχεις κάποιο δέντρο? Αν ναι, και θες, ανέβασε φωτογραφίες να το καμαρώσουμε!!!!

Topic author
Stavris
Σπορόφυτο
Σπορόφυτο
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 17:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

νέο μέλος

Δημοσίευση από Stavris »

Καλησπέρα είμαι Σταυρος, είμαι νέο μέλος του φορουμ και πολύ πρόσφατα ξεκίνησα να σχολούμε με την τέχνη τον bonsai.  :-)
 
 
Απάντηση